SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio z Radiem Bialoruś

Polskie Radio będzie współpracować z Radiem Białoruś na takich samych zasadach jak z wszystkimi innymi stacjami należącymi do Europejskiej Unii Nadawców - twierdzi Piotr Wawrzeński, dyrektor Informacyjnej Agencji Radiowej.

Polskie Radio z Radiem Bialoruś

- Warunki współpracy z Radiem Białoruś nie zostały spisane w żadnej umowie. Czy to źle, że zaprosiłem do Polski kilku dziennikarzy, którzy przygotowują tam polskojęzyczne audycje, by mogli zobaczyć jak wyglądają standardy pracy w Polskim Radiu? - pyta retorycznie Wawrzeński.

Dodaje, że jego spotkanie z dyrektorem białoruskiej stacji Naumem Galperowiczem trwało zaledwie kilkanaście minut i miało jedynie charakter kurtuazyjny.

- Białoruś nigdy nie stanie się państwem demokratycznym, jeśli cały czas będziemy się od niej odwracać. Pamiętajmy także, że tam mieszka około 0,5 mln Polaków - podkreśla dyrektor IAR.

W czwartek portalu gazeta.pl pojawiła się informacja o podjęciu przez Polskie Radio współpracy z reżimowym Radiem Białoruś. To właśnie w tym materiale pojawiło się stwierdzenie, że Piotr Wawrzeński negocjował w Mińsku warunki umowy z Białorusinami.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dyrektor IAR podkreśla, że Radio Białoruś, podobnie jak polska rozgłośnia, należy do Europejskiej Unii Nadawców (EBU) skupiającej ponad 130 publicznych radiofonii i telewizji, dlatego nie widzi przeszkód, by współpracować z polską sekcją białoruskiego nadawcy.

Od 1997 roku PR posiada stałą placówkę na Białorusi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio z Radiem Bialoruś

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl