SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio planuje 80 zł zysku na 2020 rok

Polskie Radio na koniec 2020 roku prognozuje dodatni wynik finansowy w wysokości 0,08 tys. zł - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

 

fot. Polskie RadioArticle

Z dokumentów do których treści dotarliśmy wynika, że publiczna rozgłośnia w planach założeń finansowo-programowych przedstawiła wydatki na poszczególne segmenty wraz z rekompensatą abonamentową w 2020 roku.

W tym roku Polskie Radio otrzyma skarbowe papiery wartościowe o wartości 119,2 mln zł z kwoty w sumie 1,95 mld złotych dla mediów publicznych z tytułu rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe (w związku ze zwolnieniem wybranych grup społecznych z obowiązku płacenia abonamentu – przyp.red.).

Jak czytamy, spółka zakłada produkcję i emisję ośmiu całodobowych programów, a od 1 września dziewięciu programów całodobowych (chodzi o uruchomienie Polskiego Radia Kierowców o czym informowaliśmy jako pierwsi). Nadawca podaje, że „wykonując inne zadania misyjne, w świetle poziomu finansowania abonamentowego oraz przyznanej rekompensaty, Polskie Radio S.A. na koniec 2020 roku prognozuje dodatni wynik finansowy w wysokości 0,08 tys. zł”.

Rozdysponowanie środków z abonamentu i rekompensaty ma odbywać się natomiast zgodnie z planem programowo-finansowym na 2020 rok pomiędzy poszczególne programy. W 2019 roku Polskie Radio otrzymało 159 mln złotych z rekompensaty.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.). Spółka zanotowała stratę, ale nie podaje jej wysokości.

Polskie Radio z nowym prezesem, bez zwolnień

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

W połowie kwietnia Agnieszka Kamińska w mailu do pracowników Polskiego Radia zapewniła, że mimo pandemii i recesji gospodarczej firma nie planuje zwolnień ani obniżki pensji.

Na koniec 2018 roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Liderem RMF FM

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc., a tygodniowy - 91,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Najchętniej słuchaną stacją niezmiennie było RMF FM, a sieć Eska wyprzedziła Jedynkę.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio planuje 80 zł zysku na 2020 rok

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grafik
80 złotych? Nieźle ktoś panuje nad budżetem, skoro tak wyliczył przy milionowych wpływach :) Jeden nieprzewidziany kurs taksówką i zysk topnieje o 50 procent :)
odpowiedź
User
Zenada
Kpina
odpowiedź
User
gość
Narodowa patriotyczna wersja ekonomii - pojęcie zysku w sytuacji defraudacji środków suwerena.
odpowiedź