SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio planuje 80 zł zysku na 2020 rok

Polskie Radio na koniec 2020 roku prognozuje dodatni wynik finansowy w wysokości 0,08 tys. zł - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

 

fot. polskie radio Article

Z dokumentów do których treści dotarliśmy wynika, że publiczna rozgłośnia w planach założeń finansowo-programowych przedstawiła wydatki na poszczególne segmenty wraz z rekompensatą abonamentową w 2020 roku.

W tym roku Polskie Radio otrzyma skarbowe papiery wartościowe o wartości 119,2 mln zł z kwoty w sumie 1,95 mld złotych dla mediów publicznych z tytułu rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe (w związku ze zwolnieniem wybranych grup społecznych z obowiązku płacenia abonamentu – przyp.red.).

Jak czytamy, spółka zakłada produkcję i emisję ośmiu całodobowych programów, a od 1 września dziewięciu programów całodobowych (chodzi o uruchomienie Polskiego Radia Kierowców o czym informowaliśmy jako pierwsi). Nadawca podaje, że „wykonując inne zadania misyjne, w świetle poziomu finansowania abonamentowego oraz przyznanej rekompensaty, Polskie Radio S.A. na koniec 2020 roku prognozuje dodatni wynik finansowy w wysokości 0,08 tys. zł”.

Rozdysponowanie środków z abonamentu i rekompensaty ma odbywać się natomiast zgodnie z planem programowo-finansowym na 2020 rok pomiędzy poszczególne programy. W 2019 roku Polskie Radio otrzymało 159 mln złotych z rekompensaty.

W ub.r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.). Spółka zanotowała stratę, ale nie podaje jej wysokości.

Polskie Radio z nowym prezesem, bez zwolnień

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

W połowie kwietnia Agnieszka Kamińska w mailu do pracowników Polskiego Radia zapewniła, że mimo pandemii i recesji gospodarczej firma nie planuje zwolnień ani obniżki pensji.

Na koniec 2018 roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Liderem RMF FM

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc., a tygodniowy - 91,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Najchętniej słuchaną stacją niezmiennie było RMF FM, a sieć Eska wyprzedziła Jedynkę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio planuje 80 zł zysku na 2020 rok

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grafik
80 złotych? Nieźle ktoś panuje nad budżetem, skoro tak wyliczył przy milionowych wpływach :) Jeden nieprzewidziany kurs taksówką i zysk topnieje o 50 procent :)
95 1
odpowiedź
User
Zenada
Kpina
48 2
odpowiedź
User
gość
Narodowa patriotyczna wersja ekonomii - pojęcie zysku w sytuacji defraudacji środków suwerena.
50 3
odpowiedź