SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pomimo pandemii wzrosną wydatki na reklamy w podcastach. W USA o 14,7 procent

W 2019 roku wydatki reklamowe w podcastach na rynku w USA wzrosły do kwoty ponad 708 mln dolarów – wynika z raportu IAB. Według prognoz w 2020 roku z powodu pandemii koronawirusa wzrost przychodów reklamowych spowolni, ale pozostanie na poziomie 14,7 procent.

Article

Rynek podcastów rozwija się na świecie dynamicznie, coraz więcej wydawców i największych firm technologicznych inwestuje w ofertę treści audio. Przykładem tego może być np. fakt, że w maju br. Joe Rogan, najpopularniejszy na świecie twórca podcastów podpisał kontrakt na wyłączność z serwisem Spotify. Wartość umowy nieoficjalnie wynosi 100 mln dol.

USA: 708 mln dol. na podcasty w 2019 r.

Jednym z największych rynków na którym dynamicznie rośnie rynek podcastów są Stany Zjednoczone. Z opublikowanego przez IAB raportu wynika, że segment ten jest coraz częściej doceniany przez reklamodawców.

Raport „Podcast Advertising Revenue Report” przygotowany dla IAB przez firmę PwC wskazuje, że w 2019 r. wydatki reklamowe na podcasty wzrosły o 48 proc. i osiągnęły kwotę 708,1 mln dol.

Czytaj także: Rusza podcastowy projekt Radio Kulinarne. Twórcami Maja Dutkiewicz i Bartosz Wilczyński

Według raportu najwięcej pieniędzy reklamodawcy wydali w ub.r. na podcasty z segmentu newsów (22 proc.), na kolejnych miejscach znalazły się materiały o charakterze komediowym (17 proc.) oraz podcasty dotyczące społeczeństwa i kultury (13 proc.).

W 2019 r. największy udział (44 proc.) miały w podcastach reklamy trwające od 31 do 60 sekund, na 2. miejscu znalazły się reklamy trwające od 16 sekund do pół minuty (38 proc.). Stosunkowo niewiele wydatków (9 proc.) poświęcono na spoty trwające do 15 sekund oraz te od 1 do 1,5 minuty.

Pandemia spowolni reklamę w podcastach

Raport IAB podaje także prognozy dotyczące dynamiki wydatków reklamowych w podcastach w 2020 r. oraz w dalszej przyszłości. Eksperci zaznaczają, że wzrost przychodów w tym segmencie będzie w br. niższy niż wcześniej przewidywany.

Zgodnie z prognozą dynamika wzrostu wydatków reklamowych do końca 2020 r. wyniesie 14,7 proc., podczas gdy prognozy sprzed kryzysu spowodowanego Covid-19 mówiły o wzroście na poziomie 29,6 proc.

Czytaj także: Kim Kardashian z autorskim podcastem na Spotify. Będzie opowiadać o amerykańskim wymiarze sprawiedliwości

W zestawieniu z poprzednimi prognozami największe spowolnienie w podcastowych przychodach reklamowych nastąpiło w czerwcu, ale spadki w tym zakresie (choć w mniejszym stopniu) są prognozowane aż do końca 2020 r.

Według ekspertów w kolejnych latach wydatki na reklamy w podcastach w USA powinny powrócić na ścieżkę dynamicznych wzrostów. Prognozy mówią o tym, że w 2021 r. reklamodawcy wydadzą o 55 proc. więcej, a w roku 2022 przewidywany jest wzrost na poziomie 36 proc.

 

Czytaj więcej: Startuje Huawei Next-Image Awards 2020, nagrody po 10 tys. dolarów

Dołącz do dyskusji: Pomimo pandemii wzrosną wydatki na reklamy w podcastach. W USA o 14,7 procent

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl