SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt, 11 bit studios i wydawca „Wprost” wspierają finansowo pomoc Ukrainie

CD Projekt wpłaci 1 mln zł na pomoc humanitarną dla ofiar wojny w Ukrainie. 11 bit studio przekaże na ten cel tygodniowe przychody z gry „This War of Mine”, a wydawca „Wprost” - miesięczne wpływy ze sprzedaży subskrypcji cyfrowych.

11 bit studios w czwartek po południu zapowiedziało w oświadczeniu, że przychody ze sprzedaży „This War of Mine” przez najbliższe 7 dni zostaną przekazane Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi „jako bezpośrednie wsparcie ofiar wojny na Ukrainie”. Zaznaczono, że chodzi o przychody ze wszystkich wersji gry, a także dodatków do niej.

Firma przypomniała, że „This War of Mine” opowiada o cierpieniach i nędzy cywilnych osób dotkniętych wojną. - Pragniemy wydać oświadczenie i sprzeciwić się rosyjskiej agresji. Słowa byłby jednak puste bez znaczącego czynu w sytuacji, w której czas jest kluczowy - dodała.

Gra „This War of Mine” ukazała się w wersji na komputery w listopadzie 2014 roku, a wariantach konsolowych - w styczniu 2016 roku.

11 bit studios w czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. zanotowało 68,14 mln zł przychodów i 22,64 mln zł zysku netto. Od listopada 2020 roku prezesem spółki jest Przemysław Marszał, zastępując jej założyciela i największego akcjonariusza Grzegorza Miechowskiego.

CD Projekt daje 1 mln zł Polskiej Akcji Humanitarnej

W piątek po południu CD Projekt Red, spółka zależna CD Projekt odpowiadająca za produkcję gier, ogłosiła przekazanie 1 mln zł darowizny Polskiej Akcji Humanitarnej.

- Inwazja na Ukrainę, naszych sąsiadów i przyjaciół, wprawiła nas w szok i oburzenie. Nie możemy pozostać obojętni w obliczu takiej niesprawiedliwości - podkreślono. Zachęcono wszystkich do wsparcia Ukrainy w każdy możliwy sposób

Pod koniec marca 2020 roku, tuż po wybuchu epidemii, CD Projekt przekazał 2 mln zł darowizny na walkę z covidem, a główni akcjonariusze firmy - kolejne 2 mln zł.

Wydawca „Wprost” przekaże wpływy z subskrypcji

Do akcji pomocy dla Ukrainy włączyła się również PMPG Polskie Media, wydawca m.in. tygodnika „Wprost”, od prawie dwóch lat ukazującego się jedynie w wersji cyfrowej. - Wszystkie przychody od naszych Czytelników z zakupu bieżącego wydania WPROST oraz z wszystkich subskrypcji, kupionych w miesiącu marcu, przekażemy na wybraną z Czytelnikami fundację niosącą pomoc mieszkańcom zaatakowanej i okupowanej Ukrainy - poinformował w piątek Michał M. Lisiecki, były prezes i większościowy firmy.

- Wierzę, że wiele mniejszych inicjatyw zdziałała więcej dobrego niż frazesy i deklaracje polityczne. Ukraińcy zostali sami. Będą potrzebowali ludzkiej życzliwości i realnego wsparcia - dodał.

 

Na okładce nowego numeru „Wprost” zamieszczono krajobraz w kolorach flagi ukraińskiej i napis po ukraińsku wyrażający solidarność z tym państwem.

W ostatnich dniach szereg zbiórek na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę uruchomiono na platformach Siepomaga, Zrzutka i Pomagam.pl, prowadzą je m.in. operatorzy tych platform oraz Polska Akcja Humanitarna.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt, 11 bit studios i wydawca „Wprost” wspierają finansowo pomoc Ukrainie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sylwia
Przecież to jest jakiś zły sen, jakiś horror, ale jak każdy zły sen, jak każdy horror, kiedyś się skończy, zniknie po prostu. I obudzimy się w normalnym świecie XXI wieku, w środku Europy. Zły sen o pandemii, horror o wojnie. To nie może być rzeczywistość.

Takie myśli pojawiają się w głowie. XXI wiek i takie coś?
odpowiedź