SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polacy potrzebują pomocy prawnej, niewielu z niej korzysta

87% Polaków uważa, że przynajmniej raz w roku przydałaby się im porada prawnika. Jednocześnie zaledwie 8% przyznaje, że w razie problemów prawnych rzeczywiście decyduje się na opłacenie usług adwokata czy radcy prawnego. Najczęściej z problemami natury prawnej Polacy próbują radzić sobie sami - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

4% ankietowanych zadeklarowało, że wsparcie prawnika przydałoby im się bardzo często, przynajmniej raz w miesiącu, ale już prawie co piąty Polak (19%) takiej pomocy potrzebuje kilka razy w roku. Jak się okazuje, najczęściej z porad prawnika chcemy korzystać dwa razy (29%) lub raz do roku (35%). Niewielka grupa, bo tylko 13% Polaków uważa, że w ogóle nie potrzebuje porad prawnych ani pomocy prawników.

Tylko 8% respondentów odpowiedziało, że w razie problemu prawnego decyduje się zapłacić za profesjonalne usługi prawnika czy radcy prawnego. Zdecydowanie najczęściej próbujemy jednak znaleźć rozwiązanie samodzielnie, na podstawie przepisów i informacji znalezionych w mediach, w tym w internecie. Tak zadeklarowała ponad połowa (52%) badanych.

Badanie omnibusowe zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia na panelu badawczym epanel.pl, na zlecenie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej, w dniach 15-23 maja 2017 r., metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie populacji ogólnopolskiej w wieku 18-55 lat z wyłączeniem osób z wykształceniem prawniczym, N=915.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polacy potrzebują pomocy prawnej, niewielu z niej korzysta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl