SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pomoc przez internet

Organizacje pomocowe korzystają z internetu w zbieraniu funduszy potrzebnych do zorganizowania pomocy dla ofiar kataklizmu w basenie Oceanu Indyjskiego

Wielu ludzi dokonuje wpłat przez strony internetowe. Ewentualnie szuka w sieci możliwości wsparcia ofiar.

Często oglądane portale internetowe jak Google, Yahoo, Ebay czy Amazon zbierają namiary na łącza internetowe organizacji charytatywnych.

Z powodu wzmożonego ruchu w sieci wiele witryn internetowych nie radzi sobie z ilością odsłon.

 
Łacza internetowe do stron organizacji charytatywnych można znależć na największych portalach

Instytucja zrzeszająca 12 organizacji charytatywnych - Disaster Emergency Committee - przygotowała specjalną stronę internetową, gdzie przyjmuje pieniądze na pomoc.

Z powodu nasilonego ruchu w sieci, instytucja zwróciła się do tych, którzy nie mogą dokonać wpłaty przez internet, aby jej dokonali przez telefon.

Także wiele z największych firm w sieci stara się nakierować internatów na strony organizacji charytatywnych.

Wyszukiwarka internetowa Google podaje łącza do takich organizacji jak brytyjski Oxfam czy francuska Medicines Sans Frontiers (Lekarze Bez Granic).

Sklep internetowy Amazon umieścił na swojej stronie startowej wiadomość, aby przekazywać pieniądze dla amerykańskiego Czerwonego Krzyża.

Niestety w sieci pojawiły się także listy zwracające się z bezpośrednią prośbą o pomoc, nie zawsze uczciwe.

Ci, którzy chcieliby dokonać wpłaty na pomoc ofiarom azjatyckiego kataklizmu, proszeni są o korzystanie ze stron internetowych znanych organizacji charytatywnych.
 
BBC

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pomoc przez internet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl