SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 10 firm chce uruchomić telewizję na multipleksie. Wśród nich właściciel TVN

24 zgłoszenia od ponad 10 firm i grup medialnych wpłynęło do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w czterech konkursach na nadawanie kanałów telewizyjnych na ósmym multipleksie. Zaskoczeniem jest udział m.in. A+E Networks czy Scripps Networks Interactive.

Article

Ostateczną listę firm, które zgłosiły się do konkursów na nadawanie programów na MUX-8, ujawniła KRRiT w komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl. Kanał uniwersalny o profilu filmowo-rozrywkowym (z programami informacyjnymi) chcą na MUX-8 uruchomić m.in. Telewizja Polsat, Telewizja Puls, należące do Kino Polska Cyfrowe Repozytorium Filmowe, założona przez Agorę spółka PTA, a także firma TV Spectrum kontrolowana przez Grupę ZPR Media, nadawca kanału dokumentalnego Fokus TV, obecnego na MUX-1.

Z danych KRRiT wynika, że konkursie wystartowała też spółka AETN Poland, czyli polski oddział amerykańskiego koncernu A+E Networks Polska, nadawcy stacji dokumentalnych History i CI Polsat. Grupa ZPR Media uczestniczy także w konkursie w ramach spółki TV Film, którą tworzy wraz z nią Polskie Stowarzyszenie Filmowców oraz dystrybutor kinowy Kino Świat. TV Film starała się w przeszłości o miejsce na MUX-1 dla kanału filmowego, ale przegrała ze Stopklatką.

Kanał lifestylowy, który ma promować aktywny rozwój człowieka, chce nadawać także siedem firm. Do tego konkursu zgłosiły się takie podmioty jak Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Discovery Polska, TV Spectrum, Cyfrowe Repozytorium Filmowe oraz powołana przez Agorę firma Green Content.

Siódmym zgłaszającym jest Scripps Networks Polska, nowo powołana spółka należąca prawdopodobnie do amerykańskiego właściciela Grupy TVN - Scripps Networks Interactive. Ta samodzielnie nie zdecydowała się na udział w konkursie choć jako jedyny nadawca ma już kanał o aktywnym rozwoju człowieka - stację TVN Meteo Active. Na razie nie udało nam się uzyskać komentarza przedstawicieli Scripps na temat ich udziału w konkursie.

Pięć podmiotów zgłosiło się do konkursu na kanał o charakterze lokalno-samorządowym. Są to Discovery Polska, Superstacja, Cable Television Networks & Partners (spółka założona przez Polska Izbę Komunikacji Elektroniczną), Radio Eska (należące do ZPR Media) oraz TV Zone, spółka należąca do Agory, która posiada już koncesję satelitarną na kanał kulturalny o takiej samej nazwie.

Również pięć firm ubiega się o nadawanie stacji interaktywnej (z audycjami o edukacji medialnej i treściami z nowych mediów). Są to: Telewizja Polsat, Discovery Polska, Eska TV (ZPR Media), stworzona przez Agorę spółka Joy Media oraz Wirtualna Polska, która chce na MUX-8 uruchomić kanał WP1.

Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji informuje Wirtualnemedia.pl, że na razie trudno powiedzieć, kiedy konkursy mogą zostać rozstrzygnięte.

Sam start MUX-8 może się opóźnić przez spór wokół operatora multipleksu. Zorganizowany w tym roku przez Urząd Komunikacji Elektronicznej konkurs na operatora wygrała firma Emitel, ale biorące udział w tym postępowaniu Polski Operator Telewizyjny oraz Grupa Time złożyły odwołania od jego wyników.

Pozostałe trzy miejsca na ósmym multipleksie dostała Telewizja Polska - będzie mogła tam nadawać trzy kanały SD albo jeden kanał SD i jeden HD.

Dołącz do dyskusji: Ponad 10 firm chce uruchomić telewizję na multipleksie. Wśród nich właściciel TVN

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Co to za oferta na MUX 8 i na pozostałych multipleksach same media liberalno-lewicowe ???
Jedynym wyjątkiem jest TV TRWAM.
Widzowie o poglądach prawicowych też powinni mieć swoje media.
odpowiedź
User
@Tomasz
TV TRWAM prawicowa ? buhahahaha
Dzięki za znakomity żart w poniedziałkowy poranek.
Buhahahahahaha
odpowiedź
User
do Tomasz
Twoja ukochana partia pis to konserwatywna lewica :)
odpowiedź