SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 100 mln zł w programie inwestycyjnym BRE Banku i Generali

Program inwestycyjny dla Klientów Private Banking BRE Banku, przygotowany wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Generali cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Suma środków ulokowanych przez Klientów w tym programie przekroczyła już 100 000 000 zł.

Celem programu, przygotowanego specjalnie dla Klientów Private Banking BRE Banku, jest efektywne pomnażanie środków przy jednoczesnym objęciu jego uczestników ochroną ubezpieczeniową. Klienci, w zależności od akceptowanego poziomu ryzyka i oczekiwanej stopy zwrotu, mają możliwość wyboru produktu umożliwiającego inwestowanie środków pochodzących ze składek w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy o strategii: gwarantowanej, mieszanej lub agresywnej.

Strategia gwarantowana charakteryzuje się 6-miesięcznym okresem inwestycyjnym z możliwością automatycznego odnowienia, a środki lokowane są głównie w bony skarbowe, krótkoterminowe dłużne papiery przedsiębiorstw i depozyty bankowe. Gwarantowana stopa zwrotu, wynosząca 3,5%, jest powiększana o udział w zysku z tytułu zrealizowanych inwestycji.

Ubezpieczenie na życie z funduszem kapitałowym o strategii mieszanej bądź agresywnej jest inwestycją bezterminową. W jej ramach środki ze składek inwestowane są w jednostki uczestnictwa wyselekcjonowanych funduszy inwestycyjnych, obligacje, bony skarbowe, papiery dłużne przedsiębiorstw oraz depozyty bankowe. Taka forma inwestycji umożliwia lokowanie środków w jednostki najbardziej rentownych Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych osiągających najwyższe stopy zwrotu. Dodatkowo, w przypadku strategii gwarantowanej, skorzystać można z pewnych preferencji podatkowych (zwolnienie zysków z podatku dochodowego).

Program inwestycyjny powiązany z ubezpieczaniem na życie Generali od początku notuje bardzo dobre wyniki. Już po sześciu miesiącach działalności, w maju br., rentowność netto funduszu o strategii gwarantowanej, która jest alternatywą dla lokaty bankowej, wynosiła 6,1% p.a. Dla strategii mieszanej stopa zwrotu kształtowała się na poziomie 5,3%. Oznacza to, że rentowność tej inwestycji bliska jest 11% w skali roku.

Bardzo dobre wyniki programu przekładają się na rosnące zainteresowanie Klientów tą formą inwestowania. W dniu 28 czerwca br. suma środków ulokowanych przez Klientów w tym produkcie przekroczyła 100 mln zł.

Procedury związane z przystąpieniem do programu są maksymalnie uproszczone. Wszelkich formalności można dokonać u doradcy Private Banking BRE Banku, bez konieczności odbywania wizyt lekarskich, wypełniania ankiet medycznych czy wykonywania dodatkowych badań.

"Stopy zwrotu osiągane w ramach programu inwestycyjnego przygotowanego przez nas we współpracy z Generali dla Klientów Private Banking, są bardzo atrakcyjne. Warto jednak zwrócić uwagę także na inny aspekt oceny tych wyników, szczególnie ważny z perspektywy Klientów zamożnych. Dzięki zastosowanej formule dywersyfikacji inwestycji, generowane zyski są wyjątkowo stabilne. Fakt ten bardzo istotnie wpływa na komfort lokowania środków. Nasi Klienci już dostrzegli ten atut. Myślę, że właśnie stąd bierze się nasz sukces" - komentuje Adam Dakowicz, Dyrektor Linii Biznesowej Asset Management w Departamencie Obsługi Klientów Prywatnych BRE Banku SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 100 mln zł w programie inwestycyjnym BRE Banku i Generali

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl