SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

30 tys. zł za "Małomiasteczkowy Kiosk" Podsiadły, 20 tys zł. za spotkanie z Tomaszem Lisem na aukcjach WOŚP

Na platformie Allegro Charytatywni zakończyły się już wszystkie aukcje w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z nieoficjalnych danych wynika, że internauci przekazali za ich pośrednictwem fundacji ponad 12 milionów złotych.

Article

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nieco ponad dwa tygodnie po zakończeniu 27. Finału zadeklarowała zbiórkę 92 143 798 złotych. Teraz suma ta jeszcze się zwiększyła, zakończyły się bowiem wszystkie licytacje na Allegro Charytatywni.

Oficjalne dane na temat zebranej kwoty z tego kanału zostaną podane 8 marca. W piątek rano na stronie Allegro Charytatywni, licznik wskazywał ponad 12 milionów złotych (suma deklarowana, cały czas bowiem trwa proces wpłat od darczyńców, którzy wygrali aukcje).

Ponad 55 tysięcy aukcji dla WOŚP

Polacy mogli brać udział w 55 tysiącach wystawionych aukcji. Trafiły na nie są zarówno przedmioty od internautów, jak i Rzeczy od Serca m.in. Roberta Lewandowskiego, Martyny Wojciechowskiej, Kamila Stocha czy Janusza Gajosa. W licytacje zaangażowało się także wielu przedstawicieli świata mediów, oferując swoje przedmioty, szkolenia, spotkania czy wizyty w studiach.

– Pomysłowość Polaków i ich hojność jest napędem naszego sposobu na wsparcie WOŚP. Na Allegro internauci wystawili tysiące przedmiotów, od drobiazgów takich jak książka, po drogą biżuterię czy nawet samochód. To wszystko tworzy piękny katalog ludzkiej dobroci – podkreśla Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

Najdroższą aukcją okazał się rolls-royce od Mastercard i Braci Collins. Licytowana kwota przekroczyła 211 tysięcy złotych. Za podobną sumę wylicytowano spotkanie z Donaldem Tuskiem.

Zaproszenie na spotkanie i lunch dla 2 osób od Roberta Lewandowskiego osiągnęło sumę 150 tysięcy złotych.

Za ponad 20 tys. złotych wylicytowano m.in. spotkanie z Tomaszem Lisem, redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska". Z kolei spływ rzeką Krutynią z Piotrem Kraśką (TVN) na licytacji kosztował w środę 17,4 tys. złotych.

Małomiasteczkowy Kiosk Dawida Podsiadły, o którym pisaliśmy na łamach Wirtualnemedia.pl, osiągnął cenę ponad 30 tys. złotych.

Cena metamorfozy z ekspertami TVN Style na aukcji to ponad 10 tys. złotych, a wizyta na planie serialu "Pod powierzchnią" ponad 8 tysięcy.

Z zakończonych tegorocznych aukcji, wysokie ceny osiągnęła kolacja z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan (42,1 tys. zł), przemowa weselna Szymona Majewskiego (ponad 35 tys. zł).

Podobne ceny (10 tys. zł), osiągnęły aukcje wywiadu z Jarosławem Kuźniarem w Onet Rano oraz spotkania i warsztatów pisarskich z Tomaszem Sekielskim. Za niecałe 10 tys. złotych wylicytowano zaś prawa do tytułu i wydań archiwalnych "Trybuny Ludu".

W ramach wsparcia WOŚP blogerka, Nicole Sochacki-Wójcicka, publikująca jako Mamaginekolog, napisała dwa autobiograficzne ebooki, z których dochód przekaże na WOŚP. W ciągu dwóch dni udało jej się zebrać zawrotną sumę ponad miliona złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych,  które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce i na całym świecie kwestowało 120 tys. wolontariuszy w blisko 1700 sztabach. 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 30 tys. zł za "Małomiasteczkowy Kiosk" Podsiadły, 20 tys zł. za spotkanie z Tomaszem Lisem na aukcjach WOŚP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl