SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 13 tys. uczestników MIPTV 2008

Paul Johnson szef departamentu telewizyjnego MIPTV w Cannes powiedział w czwartek, że liczba uczestników tegorocznych targów wyniosła 13 285.

Ponad 13 tys. uczestników MIPTV 2008

Liczba stanowisk wyniosła 528. Wystawcy zajęli 22 068 m2 powierzchni wystawowej. Zarejestrowało się 4 540 firm ze 111 krajów, co oznacza wzrost w porównaniu do zeszłego roku o 7 państw.

Paul Johnson podał z drugiej strony, że na targach pojawiło się 13 nowych państw: Afganistan, Angola, Benin, Botswana, Kamerun, Gabon, Gibraltar, Irak, Mauritius, Niger, Pakistan, Rwanda i Uganda.

Johnson wymienił też najważniejsze trendy. Po pierwsze uczestnictwo w targach największych agencji reklamowych (Ogilvy, BBDO, Havas) i międzynarodowych firm (Nike). Ma to związek z nasilającym się trendem na branded content.

- Po drugie moda na kontent "green" i digitalizacja programów - powiedział Paul Johnson. Przyjazne środowisku programy zaczynają powstawać już nawet dla dzieci.

Państwem honorowym na MIPTV 2008 była Japonia. Szef departamentu telewizyjnego ogłosił, że na tegorocznych targach MIPCOM, które potrwają w Cannes w dniach 13-17 października, państwem honorowym będzie Hiszpania. Udział firm z tego kraju wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku o 40-50 proc.

W dniach 17-20 listopada tego roku, pierwszy raz w historii, w Hong Kongu odbędzie się Amazia - targi b2b, podobne to tych kaneńskich. Udział w nich zadeklarowały już największe firmy na świecie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 13 tys. uczestników MIPTV 2008

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl