SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 2,3 mln elektronicznych faktur na miesiąc

Ponad 3 800 dostawców korzysta obecnie z Comarch ECOD, największej polskiej platformy elektronicznej wymiany dokumentów

Miesięcznie przez platformę przechodzi ponad 2,3 mln elektronicznych faktur, oraz 4,5 mln zamówień.

„Elektroniczna faktura już od dawna wykorzystywana jest w biznesie. Postęp techniczny jest zazwyczaj szybszy niż ustawodawca. Elektroniczne faktury już od kilku lat są masowo wymieniane pomiędzy największymi sieciami handlowymi w Polsce a ich dostawcami. Blisko 4 tysiące producentów i hurtowni już dziś korzysta z dobrodziejstwa automatycznego fakturowania” – mówi Jacek Mikuś, Kierownik Projektu ECOD w Comarch.

Korzystanie z elektronicznej wymiany dokumentów przynosi znaczne korzyści i oszczędności w firmach.  „To korzyści nie tylko operacyjne, ale i strategiczne. Szybciej przesłane  zamówienie, faktura, to tak na prawdę szybszy proces dostarczania towaru i uzyskanie przewagi nad konkurencją” – mówi Jacek Mikuś. Platforma Comarch ECOD obsługuje przesyłanie elektronicznych faktur pomiędzy największymi firmami w Polsce. Sieci handlowe takie jak Ahold, Tesco, Makro Cash&Carry , Real, Carrefour, Auchan, Biedronka, Eurocash i wiele innych odbierają i wysyłają różnego rodzaju dokumenty jak zamówienia, faktury, potwierdzenia dostawy od i do swoich dostawców przez Comarch ECOD.  ECOD jest również coraz bardziej popularny w Rosji, gdzie korzystają z niego największe sieci handlowe.

„Coca-Cola HBC Polska uruchomiła wymianę elektronicznych faktur i zamówień ponad dwa lata temu. Dziś za pośrednictwem ECOD współpracujemy elektronicznie z kilkoma sieciami handlowymi, operatorami logistycznymi czy też stacjami benzynowymi.” – mówi Maciej Szałęga Dyrektor Działu Systemów Informatycznych w Coca-Cola HBC Polska.

Poprzez ECOD można przesyłać nie tylko elektroniczne faktury ale także zamówienia, raporty magazynowe, raporty sprzedaży i wiele innych. „Dzięki ECOD, Bakoma posiada możliwość reagowania na zapotrzebowanie rynku szybciej niż robi to konkurencja. Jesteśmy w stanie lepiej zoptymalizować swoją politykę magazynowania i dystrybucji. Nie bez znaczenia jest tu także usprawnienie współpracy z największymi graczami na rynku FMCG jakimi są sieci handlowe. ECOD dostarcza nam bezbłędnej i natychmiastowej wiedzy od Ahold, Makro, Real, JMD o bieżącej sytuacji handlowo-rozliczeniowej tego strumienia dystrybucji.” – mówi Jacek Wiśniewski, Dyrektor Informatyki w Bakoma.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 2,3 mln elektronicznych faktur na miesiąc

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl