SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 200 tys. zł z internetowej zbiórki na „Więź”. „Ważna część budżetu redakcji”

„Więź” zebrała na serwisie Patronite.pl ponad 200 tys. zł na swoje dalsze funkcjonowanie w sieci. - To przewyższa kwotę Ministerstwa Kultury i obrazuje, jak bardzo ważne jest to pismo - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny serwisu Więź.pl, Jakub Halcewicz-Pleskaczewski.

Article

Zbiórka w sieci trwa od 2017 roku. Niemal rok temu, w sierpniu 2018 roku „Więź” przekroczyła pierwszy ważny prób wpłat – 100 tys. zł.  Teraz zbiórka sięgnęła ponad 200 tys. zł.

- Taka kwota przewyższa dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla kwartalnika „Więź” (wyniosła 78 tys. – przyp. J.K.). To obrazuje, jak ważne jest czasopismo i to, co dookoła niego się dzieje. Patronite zapewnia ciągłe finansowanie, daje nam poczucie stabilności finansowej – to po drugie. Zbiórka jest zatem ważną częścią budżetu redakcji Więź.pl - mówi nam szef serwisu Jakub Halcewicz-Pleskaczewski.

„Więź” ma stosunkowy wysoki wskaźnik utrzymania subskrypcji przez więcej niż 12 miesięcy. 45 patronów wspiera redakcję nieprzerwanie od dwóch lat, 132 – od ponad 12 miesięcy, a rekordzista – od blisko trzech lat. Jak podaje serwis Więź.pl - średnia wysokość miesięcznej wpłaty patrona serwisu to 55,69 zł, mediana – 25 zł, a najczęściej wybierana kwota wsparcia wynosi 50 zł.

 - Obecnie „Więź” znajduje się w TOP20 profili, które uzyskały łącznie najwięcej środków na Patronite – z kwotą 200 457 zł zajmuje 14. miejsce. A pod względem wysokości comiesięcznego wsparcia miejsce 15. (9 705 zł) – czytamy na stronie kwartalnika.

„Nie ma większej nagrody dla redakcji niż uznanie naszej pracy za wartościową przez czytelników. Obiecujemy, że nie...

Opublikowany przez Więź Poniedziałek, 29 czerwca 2020

Katolicki kwartalnik społeczno-kulturalny „Więź” ukazuje się od 1958 roku. Wydawany jest przez Towarzystwo Więź. W poprzednich latach redaktorami naczelnymi pisma byli m.in. Tadeusz Mazowiecki i Stefan Frankiewicz. Redakcja liczy 18 osób, wśród nich są Andrzej Friszke, Jerzy Sosnowski i Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny). Problemy finansowe pisma zaczęły się w czerwcu 2018 roku od zmniejszenia ministerialnej dotacji do 90 tys. zł rocznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 200 tys. zł z internetowej zbiórki na „Więź”. „Ważna część budżetu redakcji”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl