SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad 270 000 nowych domen .pl w I kw. 2013 r.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. internauci zarejestrowali łącznie ponad 270 000 nowych nazw w domenie .pl. Ogółem aktywnych jest ponad 2,4 miliona takich adresów - wynika z danych NASK.

Ponad 270 000 nowych domen .pl w I kw. 2013 r.

Od początku stycznia do końca marca tego roku internauci zarejestrowali dokładnie 272 840 nowych nazw w rejestrze domeny .pl. Każdego dnia przybywało ich średnio 3 032. Największy wzrost widoczny był w styczniu, kiedy odnotowano łącznie 95 386 rejestracji.

W sumie na koniec marca rejestr osiągnął wynik 2 407 387 aktywnych nazw. W porównaniu z poprzednim kwartałem obserwowano wzrost popularności nazw drugiego poziomu domeny .pl. Ich udział w liczbie rejestracji przekroczył 70 proc., co daje najlepszy wynik od 2009 roku. Spadł natomiast udział nazw w domenach funkcjonalnych oraz regionalnych.

Wśród największych rejestratorów Unii Europejskiej polski rejestr utrzymał 6. pozycję, tuż za rejestrem francuskim i włoskim. W czołówce niezmiennie znajdują się domeny niemiecka, brytyjska i holenderska, z liczbą nazw przekraczającą kolejno 15, 10 i 5 milionów. Z kolei podział rynku nazw domen internetowych rejestrowanych w poszczególnych krajach członkowskich pokazuje, że nazwa domeny .pl stanowiła 84 proc. nazw zarejestrowanych przez mieszkańców Polski. To oznacza, że wśród dziesięciu największych rejestrów Polska osiągnęła najwyższy wskaźnik udziału w lokalnym rynku domen.

Na koniec I kwartału br. rejestr domeny .pl współpracował ze 195 rejestratorami z całego świata. Wśród trzech największych znajdują się kolejno Home.pl, NetArt oraz AZ.pl. W sumie partnerzy NASK obsługiwali blisko 99 proc. wszystkich aktywnych nazw domeny .pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 270 000 nowych domen .pl w I kw. 2013 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl