SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 5 mln zł chce wydać TVP na bilety lotnicze

Telewizja Polska jest w trakcie przetargu na świadczenie usług zakupu biletów lotniczych na jej zlecenie. Przez 24 miesiące zamierza przeznaczyć na to ponad 5,1 mln zł - wynika z informacji Wirtualnemedia.pl.

Oferty w tym przetargu złożyły dwie firmy. Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły ofertę z ceną 5,02 mln zł, a konsorcjum firm WhyNotTravel z przedsiębiorstwem wielobranżowym Bokka zaproponowało cenę 4,99 mln zł.

Budżet jaki na te usługi zamierza przeznaczyć TVP w ciągu 2 lat wynosi 5,13 mln zł.

Wybrana firma zajmie się dla TVP wyszukiwaniem i prezentowaniem propozycji najkorzystniejszych cen biletów na wskazanych trasach, z uwzględnieniem warunków przelotu określonych przez TVP, optymalnych wariantów połączeń pod względem długości trasy i czasu podróży, bezkolizyjnej realizacji połączeń wieloetapowych i najkrótszych połączeń na danej trasie, przy wykorzystaniu najkorzystniejszych taryf publikowanych oraz tanich linii lotniczych, z uwzględnieniem stawek specjalnych, ofert promocyjnych, itp.
Będzie dla Telewizji Polskiej rezerwować  i kupować oraz dostarczać te bilety. Umowa dotyczyć będzie zarówno obsługi połączeń krajowych, jak i międzynarodowych.

Umowa zostanie zawarta na 24 miesiące.

TVP z rekordowymi wpływami dzięki rekompensacie abonamentowej

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Przychody TVP ze sprzedaży produktów zwiększyły się z prawie 1,6 mld zł w 2017 roku do 2,09 mld zł w ub.r., czyli o 31,2 proc., natomiast wpływy abonamentowe - z 621,11 do 980,26 mln zł (o 57,8 proc.). Na te drugie złożyło się ok. 386 mln zł z opłat od posiadaczy zarejestrowanych odbiorników i 594 mln zł budżetu państwa w ramach rekompensaty, przyznanej pod koniec 2017 roku, za środki nieuzyskane z abonamentu w latach 2010-2017 wskutek zwolnienia z tej daniny niektórych grup społecznych.

Wiosną br. przyjęto kolejną taką rekompensatę - 1,26 mld zł za lata 2018-2019. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała, że 1,12 mld zł dostanie TVP, a pozostała część trafi do Polskiego Radia i regionalnych rozgłośni publicznych.

Dołącz do dyskusji: Ponad 5 mln zł chce wydać TVP na bilety lotnicze

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość54321
Kurski samolocik?
odpowiedź
User
Seba
Rozumiem ze kryterium wyboru to cena,

Zatem LOT przegral
odpowiedź
User
Matousz
Jeśli chodzi o zakup dla całej ekipy TVP biletów w 1 stronę na Białoruś albo do Korei Północnej to jestem jak najbardziej za
odpowiedź