SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad 7 mln aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych

W II kwartale 2018 r. liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych w Polsce wzrosła o prawie 1 mln w stosunku do poprzedniego kwartału i przekroczyła poziom 7 milionów - wynika z raportu Związku Banków Polskich.

Article

Na koniec II kwartału 2018 r. liczba rachunków klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła blisko 36,5 mln i wzrosła tym samym o 5,5% w stosunku do danych z tego samego okresu w zeszłym roku – wynika z raportu NetB@nk Związku Banków Polskich.

Liczba klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do bankowości elektronicznej wyniosła 16,79 miliona i wzrosła o 6,4% w stosunku do II kwartału 2017 r. Po raz pierwszy od roku średnia wartość przelewu klienta indywidualnego spadła do wartości poniżej 1000 zł i wyniosła 922,43 zł.

Dane dotyczące klientów biznesowych nie zmieniły się istotnie – liczba klientów MSP posiadających dostęp do bankowość internetowej wynosiła 2,34 mln. Udział aktywnych klientów MSP w łącznej liczbie klientów MSP łagodnie wzrasta z miesiąca na miesiąc. Zgodnie z danymi na koniec czerwca 2018 r., 61,92%, czyli 1,45 mln klientów MSP loguje się do bankowości elektronicznej co najmniej raz w miesiącu.

Polacy coraz częściej darzą zaufaniem także aplikacje mobilne swoich banków. Według danych na koniec II kwartału 2018 r., spośród 9 mln użytkowników bankowości mobilnej, 7,24 mln aktywnie korzystało z aplikacji. W porównaniu do danych na koniec marca 2018 r. (6,27 mln) oznacza to wzrost o 15%.

Użytkownicy aplikacji mobilnych stanowią ponad 43% wszystkich aktywnych klientów bankowości internetowej (klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do bankowości elektronicznej).

W II kwartale 2018 r. w systemach Elixir, Express Elixir i Euro Elixir rozliczonych zostało łącznie 467,21 mln komunikatów, co oznacza spadek w stosunku do I kwartału o 0,1% (467,69 mln).

Kolejny kwartał z rzędu coraz większą popularnością cieszą się transakcje dokonywane za pomocą systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir: od kwietnia do czerwca 2018 r. wysłano blisko 2,68 mln przelewów natychmiastowych, co stanowi wzrost o 22,47% w porównaniu do I kwartału tego roku i o 149% w stosunku do danych z tego samego okresu w zeszłym roku.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad 7 mln aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl