SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ponad połowa Amerykanów pozytywnie ocenia relacje mediów o koronawirusie

54 proc. dorosłych Amerykanów uważa, że media wykonują co najmniej dobrą robotę w odpowiedzi na wybuch pandemii koronawirusa - wynika z badania Pew Research Center.

Article

39 proc. Amerykanów ocenia pracę mediów w zakresie informowania o pandemii koronawirusa jako "dobrą", a 15 proc. jako "doskonałą".

Jednocześnie inne zdanie na ten temat ma 46 proc. badanych, z czego 25 proc. ocenia pracę mediów jako "jedynie zadowalającą", a 21 proc. jako "kiepską".

Reakcja mediów na pandemię koronawirusa jest przez Amerykanów lepiej oceniana niż prezydenta Donalda Trumpa, ale gorzej niż przedstawicieli służby zdrowia, rządowych i lokalnych urzędników, czy zwykłych ludzi.

Z badania wynika także, że dla zdecydowanej większości Amerykanów wiadomości dotyczące COVID-19 są istotne. 57 proc. respondentów zadeklarowało, że śledzi takie wiadomości bardzo uważnie, a kolejne 35 proc. dość dokładnie.

Opinie dotyczące reakcji mediów na pandemię koronawirusa znacząco różnią się w zależności od rodzaju mediów, z których Amerykanie korzystają w celu uzyskania informacji na ten temat. Najlepiej wypadają tutaj tradycyjne sieci telewizyjne oraz publikacje drukowane, gorzej - telewizje lokalne i kablowe, portale internetowe i aplikacje, stacje radiowe oraz media społecznościowe.

Badanie zostało przeprowadzone przez Pew Research Center w dniach 19-24 marca 2020 r., metodą internetową, na próbie 11 537 dorosłych mieszkańców USA.

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa Amerykanów pozytywnie ocenia relacje mediów o koronawirusie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl