SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ponad połowa konsumentów na świecie woli płacić kartą niż gotówką

54 proc. respondentów na świecie woli do płatności za zakupy używać karty niż tradycyjnej gotówki - wynika z badania firmy Nielsen.

Ponad połowa konsumentów na świecie woli płacić kartą niż gotówką

Kartą kredytową za zakupy woli płacić 29 proc., kartą debetową 23 proc., a kartą prepaid 2 proc. badanych. Natomiast żywą gotówkę preferuje 39 proc. respondentów.

W ujęciu geograficznym największy odsetek badanych opowiadających się za płatnościami kartą odnotowano w Ameryce Północnej (71 proc.) oraz regionie Azji i Pacyfiku (58 proc.). Następne pod tym względem były Ameryka Łacińska (47 proc.), Europa (45 proc.) oraz region Bliskiego Wschodu i Afryki (35 proc.).

39 proc. ogółu respondentów regularnie korzysta z jednej karty płatniczej, 37 proc. - z dwóch, 14 proc. - z trzech, a 10 proc. - z więcej niż trzech.

Poza sklepami, karty są także używane do dokonywania płatności za pośrednictwem internetu i mobilnych aplikacji. Z elektronicznych płatności kartą korzysta 1/3 badanych z Austrii, 28 proc. z Niemiec, 27 proc. z Litwy, 26 proc. z Nowej Zelandii, po 24 proc. z Czech, Łotwy i RPA, 23 proc. z Danii, po 22 proc. z Chin i Polski oraz 21 proc. ze Słowacji.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Nielsen w III kwartale 2013 r. wśród ponad 30 tys. internautów z 60 państw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ponad połowa konsumentów na świecie woli płacić kartą niż gotówką

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
knock
A może aż 46% woli płacić gotówką ? :>
9 8
odpowiedź