SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

'Popołudnie z Jedynką'

Od 10 października o godz. 15.10 na antenie TVP1 pojawi się nowe pasmo programowe.

Popołudnie z Jedynką to blok programowy (od poniedziałku do piątku), w każdym dniu tygodnia poświęcony innej tematyce. Program prowadzony będzie na żywo, z udziałem gości i ekspertów, a całość uzupełnią materiały filmowe.

W ramach bloku popołudniowego (15.10 - 16.30) TVP 1 przedstawi również na cykle magazynów i programów w tematyce danego dnia.

Oto plan pasma 'Popołudnie z Jedynką' przedstawiony przez biuro prasowe TVP.

Poniedziałek - MODA I MODY

Prowadzący: Agnieszka Rosłoniak i Tomasz Bednarek

Szeroko rozumiana moda, na wszystko: na zdrowie, na ubrania, na sposób zachowania, na sport. Nowe trendy w kulturze i w świecie. Chcesz być modny - włącz Jedynkę.

Cykl "Pod kloszem, czyli prognoza pogody"

Seria przedstawia zmiany klimatyczne, m.in. zjawisko jakim jest ocieplenie globalne, i ich konsekwencje. Seria z wykorzystywaniem archiwaliów oraz animacji komputerowej, współfinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej.

Cykl "Mieszkać w Europie"

Kontynuacja cyklu "Mieszkać z wyobraźnią", prezentująca style budownictwa w Europie. Przedstawia zależności między klimatem a sposobem budowania i urządzania domów, prezentuje rozwiązania możliwe do przeniesienia na polski grunt, wskazuje materiały, kolorystykę, rozwiązania techniczne i technologiczne.

Recepta Jedynki - medyczne porady i nowości.

 
Wtorek - ZDROWIE I URODA

Prowadzący: Beata Chmielowska - Olech i Adam Pietrzak

Zdrowie i uroda: sposoby stylistów na szybką poprawę wyglądu, kosmetyki relaksujące, gimnastyka, podręczna apteczka.

 
Cykl"Szansa na życie"

Cykliczny program dla ludzi w podeszłym wieku oraz ich opiekunów, dla których do tej pory nie było programów. Jego celem jest popularyzacja rozmaitych form opieki i aktywizacji ludzi w podeszłym wieku. Składa się z dwóch bloków tematycznych:

1. poświęconemu życiu społecznemu, kulturalnemu, relacjom międzyludzkim oraz potrzebom emocjonalnym ludzi starszych (samotność na różnych płaszczyznach, czynniki ryzyka pogłębiające "złą starość", kontakty dziadkowie - wnuki i prawnuki, media a problem starości, problem starego opiekuna, starość w mieście i na wsi)

2. poświęconego niesprawności i chorobom wieku podeszłego oraz sposobom ich leczenia i zapobiegania (udary mózgu, zaburzenia świadomości, zawały i ataki serca, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, zespół Diogenesa (zbieractwo), zaburzenia snu, zaburzenia pamięci na różnych poziomach)

Cykl "Zwierzowiec"

Magazyn popularyzujący wiedzę na temat zwierząt dzikich i domowych, przede wszystkim w kontekście ich psychologii. Prowadząca, dr Dorota Sumińska, odwiedza ogrody zoologiczne i hodowle, odpowiada na pytania, pomaga rozwiązać problemy związane z pielęgnacją, leczeniem i wychowaniem zwierząt.

Recepty Jedynki - znany i ceniony wśród widzów, nagradzany w środowiskach medycznych program poradnikowy o zdrowiu i profilaktyce, którego gospodarzem jest dr Maciej Switoński.

Środa - POZNAĆ SIEBIE

Prowadzący: Magda Olszewska i Włodzimierz Matuszak

Sprawy społeczne i elementy psychologii, m.in.: jak znaleźć pracę,  mowa ciała,  czy i kiedy adoptować? Jak rozmawiać z dzieckiem.

Cykl "Wielki świat młodych odkrywców"

Kontynuacja cyklu przeznaczonego dla młodych rodziców i dziadków oraz innych opiekunów małych dzieci

Recepta Jedynki - medyczne porady i nowości.

Czwartek - NA KŁOPOTY JEDYNKA

Prowadzący: Katarzyna Trzaskalska i Grzegorz Miśtal

Prawo i ekonomia: inwestycje, tanie kredyty, prawo do reklamacji, nieuczciwe

biura podróży itp.

Cykl "Podróżnik"

Praktyczna wiedza na temat odwiedzanych na świecie miejsc - dla podróżników.

Recepty Jedynki - znany i ceniony wśród widzów, nagradzany w środowiskach medycznych program poradnikowy o zdrowiu i profilaktyce, którego gospodarzem jest dr Maciej Switoński.


Piątek - WSPOMNIEŃ CZAR

Prowadzący: Anna Nowak i Marcin Sawicki

relaks i wypoczynek: jak i gdzie spędzić weekend; pasje, przyjemności i  sposoby na relaks

Kuchnia z Okrasą - Magazyn kulinarny - informuje Wirtualnemedia.pl TVP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Popołudnie z Jedynką'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl