SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Popularne internetowe serwisy matrymonialne

Klientami biur i internetowych serwisów matrymonialnych coraz częściej zostają ludzie młodzi, wykształceni, z pozycją zawodową i materialną, a jednak samotni. Anonse są dla nich szansą na życie we dwoje.

Zainteresowanie biurami matrymonialnymi jest duże, szczególnie wśród osób młodych, w przedziale wieku 22-40 lat.

"Obserwuję duży procent osób młodych, którzy są samotni. Dużo pracują, doszli lub dochodzą do wysokich stanowisk, mają wykształcenie wyższe, stać ich na wiele rzeczy: mieszkanie, samochód. Ich kontakty ze znajomymi są ograniczone, ich środowisko hermetycznie zamknięte. Zabrakło im czasu na poznanie drugiej osoby. Uświadamiają sobie, że są sami i zgłaszają się do nas" - mówi prowadząca w Warszawie jeden z oddziałów biura zapoznawczo- matrymonialnego "Razem" Małgorzata Matusiek-Niemiec.

"Młode pokolenie jest już zdecydowanie inne niż to starsze" - powiedział właściciel stołecznego biura matrymonialnego "Warszawianka" Przemysław Stroński. "Jest otwarte, nieskażone opiniami i doświadczeniami z biurem matrymonialnym".

Warszawskie biura matrymonialne otwarte są na klientów z Polski i z zagranicy. Przeważają jednak klienci z Polski.

"Klienci z zagranicy to głównie mężczyźni, którzy są w Warszawie i postanawiają w niej zostać. Są też Polacy, którzy wiele lat temu wyjechali z kraju i obecnie chcą nawiązać kontakt z Polką" - mówi Małgorzata Matusiek-Niemiec.

Do biur matrymonialnych zgłaszają się głównie osoby z wyższym wykształceniem - np. 70-80% klientów "Razem", a także osoby z wykształceniem średnim. Przeważają ludzie młodzi, wśród nich większość stanowią kobiety.

"Zauważam zdecydowany przyrost kobiet po 25. roku życia, po dwóch fakultetach, ze znajomością języków obcych, które zjeździły pół świata, mają odchowane dziecko i są same" - opowiada Stroński.

Czym jest biuro matrymonialne? Biuro "Elita" definiuje je tak: "Biuro matrymonialne pomaga osobom samotnym w znalezieniu partnera zgodnie ze wskazówkami klienta. Stara się, aby kojarzone osoby pasowały do siebie pod względem zainteresowań i charakteru. Klient może dokładnie sprecyzować, jak ma wyglądać przyszły partner".

Biura, a także internetowe serwisy matrymonialne mają swój regulamin, formularz zgłoszeniowy, oferty oraz cennik. Ceny wahają się od 50 do 300 zł i więcej. Obejmują wpisowe - w niektórych biurach jest to opłata jednorazowa, która zapewnia klientowi znalezienie mu partnera, aż do skutku, w innych biurach opłata wpisowa wystarcza na 3-4 miesiące i jest odnawiana lub też podwyższana w zależności od skutków i oczekiwań klientów. W serwisach internetowych oprócz opłat wpisowych pobierane są opłaty za anons w internecie - 15 zł za miesiąc, oraz za anons ze zdjęciem - 20 zł za miesiąc.

Biura nie prowadzą statystyki ile małżeństw powstaje w wyniku ich kojarzenia. Informacje o ślubach docierają do nich drogą nieformalną. Każde gwarantuje też pełną dyskrecję i anonimowość klientom. "Nie mam nic przeciwko osobom kochającym się inaczej, przyjąłem jednak, że będzie to biuro wyłącznie heteroseksualne" - mówi Stroński.

Gdy ktoś chce dobrać sobie partnera bez pośrednictwa osób trzecich, korzysta z Internetu. W serwisach przeważają również ogłoszenia ludzi młodych, samotnych, poszukujących partnerów w celach matrymonialnych, ale nie tylko. Można znaleźć serwisy z anonsami osób o preferencjach homoseksualnych. Jeden z nich umieszcza ogłoszenia kobiet chcących poznać kobietę, oraz mężczyzn szukających mężczyzny. Wśród nich są ludzie po 22. roku życia, wykształceni, znający język obcy. W kwestionariuszu, jaki wypełniają, w kategorii "Typ znajomości" piszą: seks.

Zainteresowaniem cieszą się międzynarodowe, niemieckie, włoskie, czy amerykańskie biura oraz internetowe serwisy matrymonialne, gdzie obcokrajowcy poszukują Polek. Np. amerykański internetowy serwis matrymonialny "Adream.pl" oferuje polskim kobietom możliwość poznania interesujących mężczyzn zza oceanu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Popularne internetowe serwisy matrymonialne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl