SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

30 tys. słuchaczy porannej audycji Marcina Łukawskiego w Open.FM. Radio 357 przygotowuje się do startu

W czwartek o 7.00 została nadana przedpremierowa audycja Marcina Łukawskiego w Open.FM Wirtualnej Polski. Słuchało jej około 30 tys. użytkowników. Redakcja Radia 357 rozważa nadawanie w formule kilku godzin dziennie, jeszcze przed startem stacji, ale Tomasz Michniewicz zastrzega, że "na razie to luźny pomysł".

fot. WP Article

W czwartek 22 października, Wirtualna Polska udostępniła sygnał „Radia 357 Przedpremierowo” na platformie Open.fm, trwają też przygotowania do możliwości odtwarzania programu w WP Pilocie. Poranną audycję od 7.00 do 9.00 poprowadził Marcin Łukawski. W studiu Wirtualnej Polski porozmawiał m.in. z doktorem Tomaszem Rożkiem, w audycji pojawili się również Krzysztof Szubzda i Łukasz Błąd. Gościem poranka był Filip Jaślar z Grupy MoCarta, a o muzykę zadbał Piotr Stelmach.

Jak wynika z naszych informacji, poranną audycję Marcina Łukawskiego na platformie Open.FM słuchało prawie 30 tys.  użytkowników. Paweł Milewski, dyrektor obszaru Poczta i Open.FM w Wirtualnej Polsce stwierdza, że przygotowanie technologiczne transmisji, od pomysłu do realizacji to były „naprawdę szalone 72 godziny”.

- Za ten fantastyczny początek dziękuję zarówno ekipie Radia 357, jak i Open.FM oraz Studia WP, wszyscy wykonali tytaniczną pracę. Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z wyników, jak i pierwszych reakcji słuchaczy, którzy czekali na poranki prowadzone przez Marcina Łukawskiego. Przygotowujemy się oczywiście do kolejnych audycji z udziałem wybitnych radiowców - ocenia.

Możliwe wcześniejsze nadawanie kilka godzin dziennie

W czwartek podczas live na Facebooku Tomasz Michniewicz zaproponował słuchaczom, czy byliby zainteresowani szybszym startem radia w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli wyrażą zainteresowanie, zespół jest skłonny nadawać na początek na przykład 10 godzin dziennie. W tym celu miałby zostać dodany kolejny próg zbiórki w serwisie Patronite.pl po przekroczeniu którego dziennikarze mieliby fundusze na audycje przedpremierowe. Pierwsza z nich została już wyemitowana w ostatni piątek (Piotra Stelmacha), w poniedziałek - Oli Budki, w czwartek Łukawskiego, wiadomo także, że 1 listopada zabrzmi „Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego.

Tomasz Michniewicz w rozmowie z nami stwierdził jednak, że "na razie to luźny pomysł". Spotkał się jednak z entuzjazmem fanów tworzącej się rozgłośni.

Start Radia 357 zaplanowano na grudzień, stacja znajdzie się w bezpłatnej ofercie Open.fm i WP Pilot. Do tej pory w serwisie Patronite.pl zebrano łącznie ok. 280 tys. złotych na działanie radia, zadeklarowana kwota wsparcia to ponad 266 tys. zł miesięcznie. Liczba patronów regularnie rośnie - obecnie to już ponad 11 tys. osób.

Radio 357 będzie spółką komandytową ze spółką z o.o. w roli komplementariusza (odpowiada ona za bieżące zarządzanie firmą). Spółdzielnia dziennikarska oraz spółka z o.o. będzie miała wpływ na skład zarządu, a spółdzielnię tworzą dziennikarze, którzy na co dzień będą wchodzić w skład redakcji. Właścicielami spółki komandytowej będą również Kuba Strzyczkowski oraz Marek Niedźwiecki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 30 tys. słuchaczy porannej audycji Marcina Łukawskiego w Open.FM. Radio 357 przygotowuje się do startu

69 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiktoria
Piotr Stelmach i ta jego pożal się boże nowa polska muzyka alternatywna. Nudne i niesłuchalne. Koszmar.
odpowiedź
User
excalibur
Piotr Stelmach i ta jego pożal się boże nowa polska muzyka alternatywna. Nudne i niesłuchalne. Koszmar.

Nie ma obowiązku słuchania. Masz do wyboru setki innych stacji
odpowiedź
User
Cenzura
Napisałem że po trzydziestu minutach słuchania przełączyłem na męczącą parkę na Trójce. Komentarz zniknął. Może ten nie zniknie.
69 68
odpowiedź