SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Portal Gazeta uruchamia płatny dostęp do tekstów

Płatne archiwum Gazety Wyborczej

Zasoby portalu Gazeta.pl wzbogaciły się o 140 tysięcy artykułów. Od 21 maja 2003 internauci mają  dostęp do wszystkich teksów napisanych przez dziennikarzy Gazety Wyborczej i jej oddziałów, które kiedykolwiek ukazały się w portalu Gazeta.pl.

Do tej pory internauci mogli szukać interesujących ich informacji wśród niespełna 120 tysięcy bieżących tekstów. Teraz mają dostęp także do dodatkowych 140 tysięcy artykułów archiwalnych. Cała baza tekstów portalu Gazeta.pl zawiera obecnie około 260 tysięcy artykułów i ciągle się powiększa.

Dostęp do archiwalnych tekstów portalu jest płatny. Internauci mają do wyboru dwie opcje: dostęp do jednego artykułu (kosztuje 2,44 PLN z VAT) i dostęp do trzech archiwalnych tekstów (kosztuje 4,88 PLN z VAT). W obu przypadkach kody dostępu uzyskuje się wysyłając SMS.

"Takie są trendy światowego internetu. Przyglądaliśmy się podobnym przedsięwzięciom m.in. w El Pais, Le Monde i w New York Times i byliśmy pełni obaw, co do reakcji naszych użytkowników. Pierwsze tygodnie pokazują jednak, że nowa usługa została przyjęta przychylnie" - mówi Maciej Wicha, szef do spraw rozwoju portalu Gazeta.pl"

W pierwszych 2 tygodniach od uruchomienia płatnego dostępu do tekstów archiwalnych z usługi skorzystało ponad 700 osób.

"Oczywiście nie zakładamy, że w krótkim czasie Archiwum portalu Gazeta.pl stanie się istotnym źródłem naszych wpływów. Niemniej jesteśmy zdecydowani je rozwijać. Nie mam wątpliwości, że w przyszłości odpłatne treści w internecie staną się normą i ważną częścią działalności portalu Gazeta.pl" - mówi Maciej Wicha.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Portal Gazeta uruchamia płatny dostęp do tekstów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl