SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

POT chce promować Polskę za granicą hasłem "Wyjątkowy citybreak", szuka agencji

Polska Organizacja Turystyczna szuka w przetargu agencji, która zajmie się przeprowadzeniem kampanii wizerunkowej na wybranych rynkach zagranicznych pod roboczym hasłem "Wyjątkowy citybreak".

 

Article

POT wskazuje, że dotychczasowa promocja polskich miast w warstwie kreacyjnej skupiała się na ogólnym tle pozostałych. Polskie miasta wizualnie są do siebie stosunkowo podobne, w wyniku tego przeciętny turysta może mieć problem z wyborem konkretnej oferty. Dlatego POT chce teraz promocję polskich miast oprzeć na podkreśleniu ich wyjątkowych cech (historycznych, kulturowych), które pozwolą dane miejsce wyróżnić na tle pozostałych.

Celem zaplanowanych działań reklamowych jest promocja polskich miast poprzez przedstawianie ich przez pryzmat wybranego motywu przewodniego, tak aby każde z nich wyróżniało się w komunikacji innym charakterem. Każdy powstały materiał na temat danego miasta nawiązywałby wprost do nadanej mu „etykiety”, tak aby w świadomości konsumentów zacząć budować konkretne skojarzenia, które pomogą im rozróżnić polskie miasta zarówno na tle pozostałych jak i tych z konkurencyjnych krajów.

Kampania będzie realizowana pod hasłem parasolowym „Poland. More than you expected” na przełomie II i III kwartału br. Ma potrwać 3 miesiące. Będzie skierowana do mieszkańców takich europejskich krajów, jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Austria, Belgia, Szwecja, Norwegia, Czechy, Węgry. Mają to być osoby zainteresowane podróżą do Polski, krajami sąsiadującymi/konkurencyjnymi (Czechy, Słowacja, Węgry, Litwa, Niemcy), zainteresowane wyjazdami typu city break.

W kampanii promowane będą  Warszawa, Kraków, Gdańsk/Trójmiasto, Poznań, Wrocław, Łódź. Działania reklamowe będą obejmować kampanię display programmatic oraz media społecznościowe.

Do zadań przez POT agencji reklamowej należeć będzie m.in. przygotowanie finalnej koncepcji kreatywnej (hasła, CTA),  materiałów reklamowych (grafiki, copy wraz z tłumaczeniem na poszczególne rynki, przygotowanie mediaplanu, zakup powierzchni reklamowej i realizacja kampanii.

Przetarg trwa do 10 czerwca br.

Dołącz do dyskusji: POT chce promować Polskę za granicą hasłem "Wyjątkowy citybreak", szuka agencji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
What
"Polskie miasta wizualnie są do siebie stosunkowo podobne, w wyniku tego przeciętny turysta może mieć problem z wyborem konkretnej oferty."
7 4
odpowiedź
User
Say what?
"Kampania będzie realizowana pod hasłem parasolowym „Poland. More than you expected” na przełomie II i III kwartału br. Ma potrwać 3 miesiące." Jaja se robicie? Przetarg na kampanię która ma lecieć w q2/q3 chcecie rozstrzygnąć do 9 czerwca? Kogo chcecie zbajerować? Widać że zwycięzca już dawno wybrany.
7 4
odpowiedź