SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Potężna awaria w Telewizji Polskiej. Audyt zewnętrzny sprawdzi systemy zasilające

Rozległa awaria zasilania, która w sobotę uniemożliwiła nadawanie kanałom Telewizji Polskiej została już usunięta. Nic nie wskazuje na to, że została wywołana celowo i była formą strajku związkowców.

fot. akpa Article

W sobotę po godzinie 13.00 w budynku Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie doszło do awarii zasilania. Wszystkie kanały z portfolio TVP przerwały nadawanie programu i nadawały jedynie plansze z logo. Awarii uległy obydwa systemy zasilania jednocześnie - podstawowy i rezerwowy. Służby techniczne usuwały jej skutki przez cały weekend.

Rzecznik prasowy Telewizji Polskiej Jacek Rakowiecki powiedział w niedzielę portalowi Wirtualnemedia.pl, że udało się usunąć awarię całkowicie i obydwa systemy działają już poprawnie. - Na awarię miały wpływ przyczyny losowe. Dokładne informacje w tej sprawie będą znane w poniedziałek - mówi Jacek Rakowiecki.

Nic nie wskazuje na to, aby sobotnia awaria została wywołana celowo i była formą strajku związkowców, pracujących w Telewizji Polskiej. - Niezależnie od ostrości różnych sporów uważamy, że do czegoś takiego związkowcy by nie dążyli - twierdzi Jacek Rakowiecki. - Nie wyobrażamy sobie, aby mogli w takim stopniu działać na szkodę własnej instytucji - dodaje.

W poniedziałek systemy zasilania zostaną poddane kontroli przez zewnętrzny audyt. Telewizja Polska chce mieć pewność, że do kolejnej awarii obydwu systemów zasilających już nie dojdzie.

Ostatnia tak duża awaria w Telewizji Polskiej miała miejsce w połowie lat 80. i obejmowała oba nadające wtedy kanały.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Potężna awaria w Telewizji Polskiej. Audyt zewnętrzny sprawdzi systemy zasilające

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łukasz
Jak wszystkie? TVP Sport nadawał bez przerwy!!!! Reszta padła...:)
21 8
odpowiedź
User
Telewizja Tuska
Firmy ochroniarskie pilnują wojska, żeby się nie postrzeliło, to i w TVPolitruk zewnętrzny audyt. Komedia, a nie państwo. Udecy się znają na nabijaniu fajki i cerowaniu swetrów, nie na polityce.
46 19
odpowiedź
User
tv
Czy to nie jest ironia losu... ? kilka dni temu obawiano się przerwania programu przez związkowców w trakcie strajku... To był "Benefis niekompetencji" obecnego kierownictwa firmy nadawany równolegle na wszystkich antenach tvp...
to są wymierne owoce ...restrukturyzacji...outsourcingu...ciągłych oszczędności w obszarach krytycznych...otwierania bez opamiętania i bez odpowiednich środków kolejnych kanałów tematycznych... Audyt...hm...kolejna firma zewnętrzna wchodzi do akcji i ma być lekiem na cało pracownicze zło...
31 13
odpowiedź
User
Piotr
Więcej outsourcingu, panie Braun! Wyprowadzić z firmy wszystkich fachowców a takie blackouty będą raz na tydzień a nie raz na 20 lat...
33 12
odpowiedź
User
janka
sama sugestia jest podła!!
16 9
odpowiedź