SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Potężna awaria w Telewizji Polskiej. Audyt zewnętrzny sprawdzi systemy zasilające

Rozległa awaria zasilania, która w sobotę uniemożliwiła nadawanie kanałom Telewizji Polskiej została już usunięta. Nic nie wskazuje na to, że została wywołana celowo i była formą strajku związkowców.

fot. akpaArticle

W sobotę po godzinie 13.00 w budynku Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie doszło do awarii zasilania. Wszystkie kanały z portfolio TVP przerwały nadawanie programu i nadawały jedynie plansze z logo. Awarii uległy obydwa systemy zasilania jednocześnie - podstawowy i rezerwowy. Służby techniczne usuwały jej skutki przez cały weekend.

Rzecznik prasowy Telewizji Polskiej Jacek Rakowiecki powiedział w niedzielę portalowi Wirtualnemedia.pl, że udało się usunąć awarię całkowicie i obydwa systemy działają już poprawnie. - Na awarię miały wpływ przyczyny losowe. Dokładne informacje w tej sprawie będą znane w poniedziałek - mówi Jacek Rakowiecki.

Nic nie wskazuje na to, aby sobotnia awaria została wywołana celowo i była formą strajku związkowców, pracujących w Telewizji Polskiej. - Niezależnie od ostrości różnych sporów uważamy, że do czegoś takiego związkowcy by nie dążyli - twierdzi Jacek Rakowiecki. - Nie wyobrażamy sobie, aby mogli w takim stopniu działać na szkodę własnej instytucji - dodaje.

W poniedziałek systemy zasilania zostaną poddane kontroli przez zewnętrzny audyt. Telewizja Polska chce mieć pewność, że do kolejnej awarii obydwu systemów zasilających już nie dojdzie.

Ostatnia tak duża awaria w Telewizji Polskiej miała miejsce w połowie lat 80. i obejmowała oba nadające wtedy kanały.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Potężna awaria w Telewizji Polskiej. Audyt zewnętrzny sprawdzi systemy zasilające

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Łukasz
Jak wszystkie? TVP Sport nadawał bez przerwy!!!! Reszta padła...:)
odpowiedź
User
Telewizja Tuska
Firmy ochroniarskie pilnują wojska, żeby się nie postrzeliło, to i w TVPolitruk zewnętrzny audyt. Komedia, a nie państwo. Udecy się znają na nabijaniu fajki i cerowaniu swetrów, nie na polityce.
odpowiedź
User
tv
Czy to nie jest ironia losu... ? kilka dni temu obawiano się przerwania programu przez związkowców w trakcie strajku... To był "Benefis niekompetencji" obecnego kierownictwa firmy nadawany równolegle na wszystkich antenach tvp...
to są wymierne owoce ...restrukturyzacji...outsourcingu...ciągłych oszczędności w obszarach krytycznych...otwierania bez opamiętania i bez odpowiednich środków kolejnych kanałów tematycznych... Audyt...hm...kolejna firma zewnętrzna wchodzi do akcji i ma być lekiem na cało pracownicze zło...
odpowiedź