SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powiślańska Fundacja Społeczna z kampanią o skutkach społecznych koronawirusa

Powiślańska Fundacja Społeczna przygotowała kampanię społeczną w której mówi o pogłębieniu nierówności społecznych z powodu koronawirusa.

Article

Kampania społeczna Powiślańskiej Fundacji Społecznej powstała, by zminimalizować skutki koronawirusa wśród rodzin zmarginalizowanych.

Jak zwracają uwagę twórcy kampanii, konsekwencje epidemii i izolacji najbardziej dotykają najsłabszych – dzieci pochodzące z najbiedniejszych rodzin. W wielu rodzinach nasiliły się problemy. Zmieniające się warunki życia i sytuacja zamknięcia sprzyja przemocy, nadużywaniu alkoholu, zaniedbaniom.

Społeczne skutki koronawirusa

– Cały czas na bieżąco reagujemy na potrzeby naszych dzieciaków. W związku z sytuacją musieliśmy zupełnie przeorganizować pracę fundacji. Po zapewnieniu im artykułów pierwszej potrzeby, takich jak jedzenie czy środki czystości, dostrzegamy ogromną potrzebę wsparcia psychologicznego. Całe szczęście, przez lata pracy z nimi zyskaliśmy ich zaufanie i teraz, w kryzysowej sytuacji, dzielą się z nami swoimi trudnościami - mówi Anna Gierałtowska, prezes Powiślańskiej Fundacji Społecznej, psychoterapeutka.

Powiślańska Fundacja Społeczna oddała głos dzieciakom w filmie, który powstał dzięki wsparciu pro bono agencji Plej. Udostępniono go w mediach społecznościowych.

Nie wszystkie dzieci mają równe szanse. Kryzys związany z epidemią jeszcze pogłębił nierówności społeczne. 😔 Twoja...

Opublikowany przez Powiślańska Fundacja Społeczna Czwartek, 28 maja 2020

– W tej chwili mamy pod opieką 26 rodzin, w których wychowuje się 64 dzieci. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, specjalistycznej pomocy, wsparcia w nadrobieniu zaległości szkolnych, opieki psychologicznej. Zbieramy pieniądze na zaspokojenie tych potrzeb – mówią przedstawiciele Fundacji.

Powiślańska Fundacja Społeczna od ponad 30 lat działa na rzecz poprawy życia dzieci z trudnych rodzin.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powiślańska Fundacja Społeczna z kampanią o skutkach społecznych koronawirusa

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek
Wypowiedź Pani Anny Gierałtowskiej w tvn24 w dniu 22 czerwca 2020 dotyczącej trudnej sytuacji dzieci przebywających w domach z powodu pandemii może kogoś wzrusza mnie nie. Ubolewa Pani nad losem dzieci pozbawionych posiłków otrzymywanych w szkołach. Otóż droga Pani jeśli ktoś ma 8 dzieci jak było przedstawione w programie to otrzymuje 4 tyś. zł. z 500+ nie pracując,. Chyba wystarczy żeby wyżywić te skarbeńki, które jak dorosną staną po zasiłki, będą miały kolejne dzieci mając po 16 czy 17 lat, korzystające z pomocy społecznej. Dzięki temu Pani Anna działająca w Fundacji będzie miała zajęcie i dochody, bo przecież nie robi tego w ramach wolontariatu. I będzie ciągnąć kasę z dotacji rządawych. Dobry sposób na życie.
0 0
odpowiedź