SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powraca wiara inwestorów w małe i średnie spółki

W piątek na warszawskiej giełdzie wszystkie indeksy zanotowaływzrost wartości na koniec dnia. Inwestorzy koncentrowali się nahandlu akcjami małych i średnich spółek, co może oznaczać powrótwiary w te walory. Jednak najbliższe dni mogą przynieść spadkiindeksów mWIG40 i sWIG80, uważają analitycy.

"Mamy dziś wzrosty, ale koncentracja jest na akcjach małych iśrednich spółek, które w ostatnich miesiącach ucierpiałynajbardziej. Gorzej zachowywał się natomiast indeks dużych spółek,który wzrósł zaledwie 0,2%" - powiedział Tomasz Jerzyk, analitykDomu Maklerskiego BZ WBK.

Dodał, że w ciągu dnia indeks dokonał próby większego ruchuwzrostowego, ale nie wszystkie spółki partycypowały w tychwzrostach. Negatywnie wyróżniały się dziś banki - BZ WBK i Pekao,które straciły odpowiednio 6,15% i 3,57%. Indeks WIG20 znalazł siębliżej dziennego minimum, niż szczytów.

Zdaniem Jerzyka, dzisiejsza sesja pokazała, że powraca wiarainwestorów w małe i średnie spółki. Indeks mWIG40 zyskał 2,42%, asWIG80 wzrósł na zamknięciu o 2,81%.

"Inwestorzy wracają, bojąc się przegapić dobry moment na zakupy.Jednak dzisiejsze wzrosty indeksów mWIG40 i sWIG80 są raczejkorygującym ruchem w górę i spodziewam się w najbliższym czasie ichspadków" - powiedział analityk.

W jego opinii, zagrożeniem dla rynku jest dalszy wzrost cenypieniądza na rynku międzybankowym, podwyżka stóp procentowych, copowoduje wzrost kosztu kredytu. Eksporterom nie pomaga także silnyzłoty.

"Niepokojące są także sygnały dochodzące z amerykańskiego rynkunieruchomości, a mam wrażenie, że to nie koniec złych wiadomości zeStanów" - dodał.

W piątek WIG20 zyskał 0,25% na zamknięciu i wyniósł 3.545,76pkt. WIG wzrósł o 1,02% do 56.680,28 pkt. Obroty na rynku akcjisięgnęły 2,4 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powraca wiara inwestorów w małe i średnie spółki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl