Powracają kultowe czasopisma o grach komputerowych

Wydawnictwo Retronics specjalizujące się w wydawaniu reedycji kultowych czasopism o grach komputerowych z lat 80 i 90 nawiązało współpracę z Markiem Suchockim z wydawnictwa CGS - Computer Graphic Studio. Retronics w planach ma wydać większość tytułów tworzonych przez CGS i Suchockiego w latach 90. i na początku XXI wieku takich jak „Computer Studio”, „Amiga Computer Studio”, „Gry Komputerowe” oraz „PSX Fan”.

jsx
jsx
Udostępnij artykuł:
Powracają kultowe czasopisma o grach komputerowych
Marek Suchocki z odnowionymi czasopismami

Dwa pierwsze numery czasopisma „Computer Studio” z 1991 roku zostały poddane już całkowitej odnowie. Czasopisma zostały zremasterowane i całkowicie zrobione od nowa i można je zakupić już za pośrednictwem strony Retronics.eu.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/siedem-kultowych-czasopism-gry-komputerowe-koniec-prasy,7169782097057921a ##

W obu numerach poprawiono błędy językowe i błędy w opisie klawiszy, screenshoty są w kolorze (w oryginale z 1991 roku były czarno-białe) a okładki są błyszczące (dawniej były matowe).

Ponadto numer pierwszy ukazał się w powiększonym formacie, aby ujednolicić go z kolejnymi (w oryginale była to mała gazetka w formie instrukcji). Wydawnictwo informuje, że Marek Suchocki już je widział i zapoznał się z reedycjami pierwszego i drugiego numeru Computer Studio.

- Jestem bardzo zaskoczony jakością. Nigdy nie przypuszczałem, gdy je tworzyłem w latach 90., że w 2024 roku dojdzie do odświeżenia i odnowienia tych tytułów - powiedział Suchocki.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem numerów trzeciego (z 1991) i czwartego (z 1992 roku).

- Pracujemy nad kilkoma tytułami jednocześnie. Oprócz „Computer Studio” szykujemy także reedycję jej kontynuacji: „Amiga Computer Studio” z 1996 roku, wkrótce ukaże się również reedycja dwóch numerów czasopisma „PSX Fan” z 1998 roku o grach na pierwsze PlayStation - zaznacza Jerzy Dudek z Retronics.

- Rozważamy także wydanie zupełnie nowych, niepublikowanych jeszcze nigdy numerów „Amiga Computer Studio” i „PSX Fan”. To wszystko zależy od zainteresowania czytelników i klientów oraz wyników sprzedaży „CS”, „ACS” i „PSX Fana” - dodaje

Czasopismo „Computer Studio” Marka Suchockiego było jednym z pierwszych czasopism komputerowych w Polsce. Ukazywało się w latach 1991-1996, a jego kontynuacja „Amiga Computer” Studio od 1996 do 2001 roku.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/komputer-swiat-koniec-wydanie-drukowane,7169841707534465a ##

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Krok bliżej zmiany właściciela TVN? Media o zgodzie urzędu w USA

Krok bliżej zmiany właściciela TVN? Media o zgodzie urzędu w USA

Stanowski o wypowiedzi nt. urzędniczki: symbol państwowej patologii. Na obronę "Gra o tron", Najman i Seweryn

Stanowski o wypowiedzi nt. urzędniczki: symbol państwowej patologii. Na obronę "Gra o tron", Najman i Seweryn

Disney+ w tym miejscu dodał kanał sportowy innej firmy

Disney+ w tym miejscu dodał kanał sportowy innej firmy

Netflix będzie miał 400 mln subskrybentów. HBO Max po fuzji ponad dwa razy mniej

Netflix będzie miał 400 mln subskrybentów. HBO Max po fuzji ponad dwa razy mniej

Zmarł Tadeusz Nadolski. Przez lata pracował w "Expressie Bydgoskim"

Zmarł Tadeusz Nadolski. Przez lata pracował w "Expressie Bydgoskim"

Kanał Zero TV w kolejnym serwisie streamingowym

Kanał Zero TV w kolejnym serwisie streamingowym