SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstaje kanał telewizyjny Jurka Owsiaka

Z początkiem września w telewizyjnej platformie cyfrowej N rusza kanał tematyczny O.TV, którym pokieruje Jerzy Owsiak.

Będzie to kontynuacja na szeroką skalę działań w oparciu o przekaz telewizyjny, których inicjatorem jest Owsiak i jego Fundacja. To nie tylko znany wszystkim w Polsce Finał i związane z nim już nie ogólnopolskie, ale prowadzone na całym świecie działania organizatorów zbiórki na rzecz polskiej medycyny dziecięcej. To także całoroczna aktywność związana z prowadzonymi programami medycznymi, czy też programami propagującymi i uczącymi zasad pierwszej pomocy.

- Można by śmiało powiedzieć, że kanał O.TV jest szansą spełnienia społecznej misji, jaką winna nieść Telewizja. Wraz ze swoimi współpra cownikami nie chcę tej szansy zmarnować, ponieważ czuję jak ogromny potencjał tkwi w naszych wspólnych działaniach i doświadczeniach - powiedział Jerzy Owsiak.

Kanał O.TV ma być oparty na współpracy z ludźmi bardzo aktywnymi, kreatywnymi, pełnymi pasji i zaangażowania. Największy otwarty festiwal na świecie, jakim jest Przystanek Woodstock, stworzył cały ruch nazwany przez nas Pokojowym Patrolem. Przyciągnął ludzi, którzy prowadzą działania survivalowe i paramedyczne, przygotowujące ich do działań wolontariackich.

- Często w moim 22-minutowym programie w ekspresowym skrócie pokazuję zmagania 40 osób, które co tydzień przyjeżdżają z całej Polski na nasze szkolenia. 40 różnych charakterów, ludzi często zdeterminowanych, często nie wierzących we własne siły. Pokonują swoje słabości realizując wyznaczone zadania, aby później ze łza mi w oczach o tym opowiadać. A później, po tych „męczarniach”, muszą jeszcze przyjechać do Kostrzyna, pilnować Przystanku Woodstock. I okazuje się, że za chwilę każdy z nich pomaga nam przy Orkiestrze, robi rzeczy niezwykłe w swoim środowisku. I jak to pokazać w paru minutach? - pyta Owsiak.

Telewizja O.TV to telewizja skierowana do nauczycieli. Od roku Fundacja WOŚP prowadzi Program „Ratujemy i Uczymy Ratować” skierowany do nauczycieli nauczania początkowego w całej Polsce. Nauczyciele kończą nasze kursy, otrzymują od nas niezbędne pomoce, a następnie uczą dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Do dnia dzisiejszego szkoleniem objęliśmy blisko 6 tysięcy nauczycieli z 3 tysięcy szkół. Codziennie nasi wolontariusze uczą kolejnych, a kanał O.TV codziennie będzie w jednym ze swoich programów relacjonował kursy, spotkania, konkursy i wyniki całego programu.

Kanał O.TV to także off-road pod kierunkiem Alberta Gryszczuka – jedynego Polaka, który ukończył, jadąc skonstruowanym przez siebie samochodem, Rajd Dakar.

- Kanał O.TV to przede wszystkim muzyka. A tej muzyki mamy ogromne archiwum. Dwanaście festiwali Przystanek Woodstock, ale także jedyne i niepowtarzalne, archiwalne materiały pochodzące z festiwali w Jarocinie. To muzyka często powszechnie znana, ale w niespotykanym wykonaniu na żywo, wśród ogromnej rzeszy publiczności. Płyty DVD z tych koncertów są bardzo wysoko oceniane przez recenzentów, dlatego też nasi widzowie otrzymają najwyższej jakości relacje z festiwalu, oraz będą mieli okazję zobaczyć jedyne, nigdzie jeszcze nie publikowane archiwalia muzyczne, które ciągle dla potrzeby kanału pozyskujemy.
Ludzie z całego świata są pod ogromnym wrażeniem nie tylko organizacji Przystanku Woodstock, ale jego atmosfery. Wędrują po światowych festiwalach, a u nas przyznają – takiej niesamowitej społecznej więzi jak tutaj, nigdzie nie ma. Ja sam, stojąc na scenie, z podziwem patrzę na ten tłum i na muzyków, w których adre nalina buzuje i tylko w tym miejscu, tylko w tej chwili dają swoje najlepsze koncerty – zaznacza Owsiak.

Kanał O.TV jest zwielokrotnieniem wszystkich działań, które Jurek prowadził w Telewizji Publicznej i które tam z różnych przyczyn zawężały się do 22-minutowego odcinka emitowanego raz w tygodniu, a od tego roku – raz na dwa tygodnie. Kanał O.TV to powrót do takich programów jak „Bezpieczne Wakacje”, „Dziura w Koszu”, czy „Róbta co chceta”. Kanał O.TV, który będąc dedykowany ludziom aktywnym, z pasją, będzie kanałem bardzo edukacyjnym, związanym z naszą „orkiestrową” filozofią, która przez 15 lat stworzyła w Polsce niezwykle wyraźne i bardzo czytelne zasady działania. Na nich – Miłość! Przyjaźń! Muzyka! Stop przemocy! Stop n arkotykom! – chcemy oprzeć dialog telewizyjny z widzem. Nie chcemy puszczać do nikogo oka. Jeśli tylko naszymi widzami zostaną ci, którzy tak licznie przyjeżdżają na Przystanek i jeszcze bardziej licznie uczestniczą w Finale WOŚP, to już uważać będziemy działalność takiego kanału za sukces.

- 16 lat współpracy z Telewizją Publiczną to była dla mnie wspaniała przygoda, choć ostatni rok to pełne goryczy odbijanie się od muru obojętności. Ale i tak zostawiam tam wielu przyjaciół, bez których nie stworzyłbym chociażby tak niesamowitej, jednej jedynej na świecie produkcji telewizyjnej, jaką jest coroczny Finał Orkiestry - kończy Jurek Owsiak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstaje kanał telewizyjny Jurka Owsiaka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl