SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Powstaje Lotos Południe

Procesami konsolidacyjnymi, inwestycyjnymi i umacnianiem pozycji Grupy Lotos na południu Polski zajmować się będzie otwarte w Krakowie Biuro Lotos Południe

Pracami biura kierować będzie Henryk Malesa, dotychczasowy prezes zarządu Rafinerii Czechowice SA.
- Grupa Lotos była silna i obecna przede wszystkim na północy i w centrum kraju. Ale to na Śląsku i w Małopolsce konsumowane jest ponad 50% krajowego zużycia paliw, olejów i innych środków smarnych. Nie ukrywamy, że oczekujemy szybkiego budowania wartości Grupy Lotos w naszych południowych województwach - powiedział Henryk Malesa

Krakowskie biuro będzie koordynowało, a tam gdzie zajdzie taka konieczność, usprawniało procesy konsolidacyjne, restrukturyzację i inwestycje.

Wybór Malesy na to stanowisko wynika z jego wcześniejszych doświadczeń. W latach 1996 - 2000 pełnił funkcję dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego w Polskim Koncernie Naftowym (dzisiaj Orlen). Kierował również zespołem odpowiedzialnym za wprowadzenie spółki na giełdę. Dziś Grupa Lotos stawia przed nim podobne zadania na południu Polski.

W związku z powierzeniem Henrykowi Malesie funkcji szefa Lotos Południe, Rada Nadzorcza odwołała go w dniu 6 lipca ze stanowiska prezesa zarządu Rafinerii Czechowice S.A.

Funkcję tę pełnił od 2000 roku. W tym czasie zakończony został proces restrukturyzacji rafinerii i dostosowania jej do wymogów, jakie stawia przed przedsiębiorstwem jednolity rynek unijny.

- Kierując pracami Biura Lotos Południe z jednej strony będę aktywnym doradcą, analizującym plany inwestycyjne pod kątem ich zgodności ze strategią GL, z drugiej zaś będę działał na rzecz lokowania tutaj  nowych inwestycji. Inwestycji, które są potrzebne dla wzrostu wartości Grupy Lotos - dodaje Malesa.

Plany inwestycyjne Grupy Lotos dotyczące południa zostały już ujawnione. Najważniejsze z nich to rozbudowa sieci stacji paliw, dokończenie budowy hydrokompleksu w Gorlicach i nowy terminal paliwowy i wraz rozbudową bazy magazynowej w Czechowicach oraz inwestycje związane z recyklingiem w Jaśle.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstaje Lotos Południe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl