SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Powstała Fundacja “Faktu”

Wydawnictwo Axel Springer Polska powołało do życie Fundację Faktu. Jej celem będzie udzielanie natychmiastowej pomocy osobom, które najbardziej potrzebują wsparcia. Partnerem Fundacji Faktu jest Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Powstała Fundacja “Faktu”

Fundacja Faktu jest fundacją interwencyjną, reagującą na konkretne potrzeby konkretnych ludzi Podstawą działalności organizacji będzie zbiórka środków finansowych na pomoc nagłą i niezbędną, szczególnie potrzebną najsłabszym i tym, których dotknęła niespodziewana tragedia. Oprócz pomocy finansowej Fundacja Faktu udzielać będzie również wsparcia rzeczowego i organizacyjnego. Adresatami pomocy Fundacji są zwłaszcza dzieci, ubogie rodziny wielodzietne, samotni rodzice, ofiary kataklizmów i samotne osoby starsze.

Organizacja skupi swoją działalność zarówno na problemach medycznych, jak i społecznych. Fundacja interweniować będzie w przypadkach chorób zagrażających życiu, nieuleczalnych lub uniemożliwiających funkcjonowanie w społeczeństwie, których leczenie nie jest refundowane przez NFZ. Fundacja Faktu zbierać będzie środki na sfinansowanie zabiegów chirurgicznych i rehabilitacyjnych, a także sprzęt rehabilitacyjny lub aparaturę podtrzymującą życie. Ponadto, Fundacja Faktu nieść będzie pomoc osobom pozbawionym środków do życia, ofiarom kataklizmów i tragicznych wypadków losowych.

- Nie ma na świecie ważniejszej rzeczy niż troska o słabszych. My, ludzie mediów, możemy robić to w najwyższym stopniu profesjonalnie, a co za tym idzie skutecznie. To nasz obowiązek właśnie dlatego, że los dał nam przywilej docierania do milionów odbiorców - podkreśla Jan Domaniewski, zastępca redaktora naczelnego Faktu i wiceprezes Fundacji Faktu

Medialnego wsparcia Fundacji udziela “Fakt”, który od wielu lat współpracuje z organizacjami charytatywnymi i wielokrotnie zachęcał czytelników oraz obecne w Polsce firmy do przekazywania pomocy osobom dotkniętym przez los. W ubiegłym roku dziennik ten za swoją działalność został wyróżniony Statuetką Aladyna przyznaną przez Fundację Spełnionych Marzeń za działania na rzecz dzieci.

Prezesem Fundacji Faktu jest Marcin Biegluk, dyrektor wydawniczy “Faktu”. Funkcję wiceprezesa sprawuje Jan Domaniewski, zastępca redaktora naczelnego “Faktu”, który w Fundacji odpowiedzialny będzie za akcje pomocowe i kontakty. Drugim wiceprezesem jest Jakub Kudła, szef Działu Prawnego w Axel Springer Polska, w Fundacji odpowiedzialny za stronę prawną. Sprawami organizacyjnymi pokieruje Joanna Szczypek, dyrektor biura Fundacji.

Fundacje zajmujące się pomocą innym ludziom prowadzą obecnie także Grupa TVN (Fundacja TVN “Nie jesteś sam”) i Telewizja Polsat (Fundacja Polsat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Powstała Fundacja “Faktu”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
nie ma bardziej nieodpowiedniej osoby na to stanowisko niz Domaniewski. Karierowicz, mobber i osoba kompletnie pozbawiona empatii
8 8
odpowiedź
User
Ace
Co za hipokryzja, o fuuu!
8 8
odpowiedź
User
Alex
He he he! Już na starcie strzelają sobie w kolano!
8 8
odpowiedź
User
Domaniewski chamsko sie zachowuje
Domaniewski jest teraz potulny jak baranek, jak go Grzesiek ustawił po aferze z dziewczynami z opinii to sie przestraszyl. Bo gdzie on robote poza faktem znajdzie? A to jak on ludzi traktuje, to rzeczywiscie przegiecie
8 8
odpowiedź