SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Kilkanaście skarg do KRRiT na „Fabrykę patriotów” od „Pożaru w burdelu” w TVN

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skierowano 11 skarg indywidualnych dotyczących widowiska „Fabryka patriotów” grupy teatralno-muzycznej „Pożar w burdelu”, które TVN pokazał w poniedziałek wieczorem.

fot. TVN Article

W „Fabryce patriotów” pokazano historię, jak Burdeltata (grany przez Andrzeja Konopkę), szef „Pożaru w burdelu”, zostaje ministrem kultury i rozrywki w rządzie Mateusza Morawieckiego. W efekcie następują tam spore zmiany obejmujące jego współpracowników i rodzinę.

W widowisku ostro żartowano z niektórych inicjatyw rządu, m.in. programu 500+, a także tradycyjnych wartości. Kpiono również z mediów: niektórych gwiazd TVN i TVP, niedawnej kary nałożonej na TVN przez KRRiT (cofnięto ją w połowie stycznia br.) oraz obecności muzyki disco polo w TVP. W spektaklu pojawiły się m.in. piosenki z przekleństwami (niezagłuszonymi przy emisji w TVN), patriotyczne plemniki i żarty z wciągania prochów przodków, hippisowska piosenka śpiewana przez „Wandę, przyjaciółkę papieża”, piosenka martwego płodu występującego wspólnie z prof. Chazanem, rozmowa z Donaldem Trumpem (granym przez Andrzeja Seweryna) i żarty z antysemityzmu.

Widowisko negatywnie oceniła większość dziennikarzy komentujących je w mediach społecznościowych. Podobnie krytykowano też kilka roastów znanych osób, które TVN pokazał w ostatnich latach.

Rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazała w środę portalowi Wirtualnemedia.pl, że do KRRiT skierowano 11 skarg indywidualnych na „Fabrykę patriotów”. Zarzucono widowisku przede wszystkim to, że pojawiły się w nim wulgarne treści oraz że obrażano uczucia Polaków i ośmieszano nasz kraj na forum międzynarodowym.

Zgodnie z procedurą KRRiT zwróci się teraz do TVN o nagranie programu i stanowisko w sprawie zastrzeżeń ze skarg. Potem regulator zdecyduje, czy zakończyć sprawę czy prowadzić dalsze działania, które mogą skończyć się ukaraniem nadawcy lub wezwaniem go do przestrzegania Ustawy o radiofonii i telewizji.

Przypomnijmy, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w grudniu ub.r. nałożyła na TVN rekordowe 1,48 mln zł grzywny za naruszenie przepisów w relacjach TVN24 z wydarzeń w dniach 16-18 grudnia 2016 roku, kiedy posłowie PO i Nowoczesnej zaczęli blokować mównicę w sali plenarnej Sejmu, a przed parlamentem i Pałacem Prezydenckim odbyły się demonstracje opozycji. Po dużej krytyce tej decyzji - m.in. przez organizacje pozarządowe, środowisko dziennikarskie, niektórych polskich polityków i władze USA - w połowie stycznia przewodniczący KRRiT uchylił tę decyzję.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVN wynosiła 669 120 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 9,27 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kilkanaście skarg do KRRiT na „Fabrykę patriotów” od „Pożaru w burdelu” w TVN

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stanly5
TVN zrobi wszystko żeby ich ukarać i żeby można było światu pokazać jak bardzo są prześladowani. Podła sztuczka na ich poziomie.
91 35
odpowiedź
User
Fffc
Tego dnia TVN się popisał z ramówka w tvp 1 patriotycznie było o Ince A na TVN ten syf i jeszcze o jakims niemcu z wojny .
78 30
odpowiedź
User
pavv
Czego się można spodziewać po tak prymitywnym programie.
69 25
odpowiedź
User
Rafik
Ten program to dno totalne, rynsztok! Uczestnicy powinni się wstydzić! TVN powinien dostać karę choćby za te wulgaryzmy, a co do poprzedniej kary za relacje z okupowania mównicy w sejmie to pokazywanie jak niby biją leżącego który sam się położył to to jest prawdziwe dziennikarstwo! Brawo dla TVN! Wobec tego pytam się pod jakim względem jesteście lepsi od TVP?
63 20
odpowiedź
User
gość
Bardzo dobry program , zwłaszcza biorąc pod uwagę prymitywne żarty Wolskiego i Pietrzaka.
39 69
odpowiedź
User
Gage
Jak już będzie kara, a powinna, to porządna, w milionach a najlepiej miliardach złotych, a nie w tysiącach jak to w zwyczaju ma KRRiT. A najlepiej to powinni odebrać koncesję w trybie natychmiastowym.
51 27
odpowiedź
User
gość
Jak już będzie kara, a powinna, to porządna, w milionach a najlepiej miliardach złotych, a nie w tysiącach jak to w zwyczaju ma KRRiT. A najlepiej to powinni odebrać koncesję w trybie natychmiastowym.

Narodowy demagog - narodowa republika która niby wstaje z kolan , a w rzeczywistości tonie w zagranicznych długach raczej powinna sobie zdawać sprawę, że może zbankrutować i to nie ona będzie o tym decydować jak i kiedy. Po drugie infrastruktura nadawcza jest w rękach podmiotu, który jak nie dostanie opłat za nadawanie to wyłączy wszystko w tym również państwową tubę . Telewizja zostanie wtedy tylko na satelicie, a jak wiemy przeniesienie nadajnika np. do Czech oznacza koniec jurysdykcji prawnej narodowej republiki. W trybie natychmiastowym to można narodowo i patriotycznie zrobić pod siebie oczywiście w imieniu suwerena.
12 29
odpowiedź
User
XXX
Polacy poprzez działalność swojego rządu są ostatnio bardzo często ośmieszani na " arenie międzynarodowej.
Żeby coś ocenić trzeba wiedzieć " co autor " miał na myśli ",trzeba coś wiedzieć.....
13 26
odpowiedź
User
nic nowego
Wesołe aborcjonistki z Gazety Wyborczej dostarczyły abortowane płody do TVN i te kosmopolityczne i nihilistyczne elity zrobiły burdel w telewizji. Nie powinno to nikogo dziwić, ten gatunek taki już jest.
38 13
odpowiedź
User
prawnik
To kolejna sprawa, po ustawce z "nazistami" w lesie, która pokazuje jak ogromnym błędem KRRiT było wycofanie się z nałożonej kary.
39 9
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing