SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pozdrowienia z wakacji

Z badania Omnimas, zrealizowanego przez TNS OBOP wynika, że Polacy najczęściej wybierają tradycyjne sposoby przekazywania pozdrowień z wakacji

Z badania Omnimas, zrealizowanego przez TNS OBOP wynika, że Polacy najczęściej wybierają tradycyjne sposoby przekazywania pozdrowień z wakacji. Ponad połowa badanych wysyła kartki pocztowe (59%), natomiast tylko co dziesiąty respondent - krótkie wiadomości tekstowe (SMS).

Nieco częściej decydujemy się na kontakt telefoniczny (15%). Zarówno kartki pocztowe, jak i SMS-y najczęściej wysyłają osoby w wieku 15-19 lat (odpowiednio: 77% i 17%) oraz w wieku 20-29 lat (71%, 31%). Z pośrednictwa poczty najrzadziej korzystają osoby powyżej 60 roku życia (36%).

Co ciekawe, prawie jedna trzecia Polaków (28%) w żaden sposób nie przekazuje pozdrowień z wakacji - w grupie tej najliczniejszą część stanowią osoby starsze, respondenci będący w złej sytuacji materialnej oraz badani o najniższym dochodzie na osobę w gospodarstwie domowym, a także mieszkańcy wsi.

Kartki pocztowe są również najpopularniejszym nośnikiem życzeń świątecznych (74%), natomiast życzenia z okazji urodzin lub imienin najchętniej składamy telefoniczne (51%).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pozdrowienia z wakacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl