SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła zbiórka na pozew wobec Beaty Pawlikowskiej. Poszło o leki antydepresyjne

W serwisie Zrzutka.pl ruszyła zbiórka 30 tys. zł na pozew wobec celebrytki Beaty Pawlikowskiej, wypowiadającej się na temat leków antydepresyjnych. W środę rano osiągnięto ponad 90 proc. zakładanego celu.

Beata Pawlikowska (screen: YouTube/Beata Pawlikowska)Article

Beata Pawlikowska w niedawno opublikowanym wideo „Depresja. Najnowsze badania naukowe” stwierdziła, że leki przeciwdepresyjne są substancjami psychoaktywnymi, które powodują zmiany w mózgu, uzależniają oraz wpływają negatywnie m.in. na masę ciała.

Maja Herman, lekarka, psychiatrka, prezeska Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych, zarzuciła Pawlikowskiej manipulację, m.in. mylenie grup leków.

Herman zorganizowała zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl na pozew wobec podróżniczki. „Mam serdecznie dość celebrytów, którzy mają wypowiadają się o zdrowiu. Szczególnie o zdrowi psychicznym. W dniu 16.01.2023 na kanale YT Pani Beata P., dziennikarka, płynnie znająca język angielski, opublikowała film w którym podaje nieprawdziwe informacje, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia setek tysięcy osób chorujących na depresję [pisownia oryginalna – red.]” - czytamy w opisie zbiórki.

„Potrzebuję waszej pomocy na zebranie funduszy i pokazanie wszystkim jej ewentualnym następcom, że koniec z tego typu treściami. Czas zacząć karać. W swoim życiu napisałam setki tekstów, w których musiałam tłumaczyć nieprawdziwe informacji takich osób jak Pani Beata. Dość walki tylko słowem pisanym, czas na sąd. Sama finansowo nie uniosę tego zobowiązania stąd prośba o wsparcie finansowe” - dodała Herman.

Herman nie podała na jakiej podstawie prawnej zamierza pozwać Pawlikowską i na co dokładnie przeznaczone zostaną środki.

W środę rano osiągnięto już 90 proc. założonego celu (zebrano ponad 28 tys. zł z 30 tys. zł) dzięki wsparciu 842 osób.

Pawlikowska zapytana o zapowiedź zrzutki na pozew, odparła: „Chętnie stawię się w sądzie, aby przedstawić wyniki badań tak, jak to zrobiłam w opublikowanym przeze mnie nagraniu”.

Beata Pawlikowska to podróżniczka, dziennikarka radiowa i pisarka, autorka książek coachingowych – na swojej stronie wylicza, że napisała ich 46 (ponadto m.in. 39 podróżniczych i 16 kulinarnych). Jej kanał na YouTubie ma 142 tys. subskrybentów, a wszystkie filmy łącznie niemal 32,5 mln wyświetleń.