SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poziom spamu w e-mailach poniżej 50 proc. pierwszy raz od 12 lat

Według danych firmy Symantec w czerwcu 2015 roku po raz pierwszy od 2003 roku światowy poziom spamu w poczcie elektronicznej spadł do 49,7 procent. To efekt skuteczniejszych filtrów antyspamowych i konsekwentnej walki z botnetami - ocenia Symantec.

Article

Cykliczny raport Symanteka dotyczący bezpieczeństwa w sieci podkreśla stałą tendencję w zmniejszaniu się liczby niepożądanych wiadomości e-mail trafiających do poczty użytkowników na całym świecie. W kwietniu br. procent spamu w stosunku do zwykłych wiadomości wynosił 52,1 proc, natomiast w maju zmalał do 51,5 proc.

Zanotowany w czerwcu br. poziom 49,7 proc. spamu jest najlepszym wynikiem od 2003 r. W liczbach oznacza to, że na 704 mld e-maili wysłanych w czerwcu 353 mld zostały zakwalifikowane jako spam. Z kolei w czerwcu 2009 r., w okresie największego nasilenia działalności spamerów 5,7 bln wiadomości pochodziło od nich, co stanowiło ponad 85 proc. wszystkich maili wysłanych na świecie.

Według analityków Symanteca spadek liczby spamu jest związany z prowadzoną od kilku lat skuteczną walką z botentami (sieciami zainfekowanych komputerów rozsyłających niechciane wiadomości), szybszą reakcją operatorów na zgłoszenia o spamie, a także ulepszonymi narzędziami przeznaczonymi do filtrowania poczty elektronicznej.

Spam jest nie tylko dokuczliwą dla użytkowników formą zalewania ich skrzynek pocztowych niechcianymi wiadomościami i reklamami. Wiele maili kwalifikowanych jako spam zawiera szkodliwe oprogramowanie, a także odnośniki do stron internetowych instalujących w komputerach wirusy oraz inne groźne aplikacje.

Dołącz do dyskusji: Poziom spamu w e-mailach poniżej 50 proc. pierwszy raz od 12 lat

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
test
test
odpowiedź