SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poznańskie Duszpasterstwo Akademickie przygotowało eksperyment społeczny z udziałem Jacka Jaśkowiaka i Jadwigi Emilewicz

Wspólnota Duszpasterstwo Akademickie z Poznania przygotowała eksperyment społeczny, który ma sprawdzić na ile mogą porozumieć się ludzie o bardzo różnych poglądach. Do projektu zaproszono m.in. polityków - prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i polityk Jadwigę Emilewicz.

Article

Celem eksperymentu osób z Duszpasterstwa Akademickiego z Poznania było sprawdzenie, ludzie o różnych poglądach mogą ze sobą rozmawiać, a przez to czy Poznań jest miastem dialogu. Do dialogu zaproszono 10 osób związanych z Poznaniem - m.in. prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i byłą wicepremier w rządzie PiS Jadwigę Emilewicz. W akcji wzięli udział również Tomasz Łęcki, Ewa Lowzyl, Radek Rakowski, Michał Rapp, prof. Maria Rudawska, Jakub Janczyszyn, Lukrecja Świtalska i Jan Pomin.

Efekty eksperymentu społecznego uwieńczono na dwuczęściowym filmie. W pierwszej odsłonie uczestnicy projektu przedstawiali siebie i swój światopogląd. Następnie spotykali się z kimś reprezentującym odmienne poglądy i zadawali sobie szesnaście przygotowanych wcześniej pytań.

- Samo tworzenie filmu było dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Nie wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać i jaki będzie finał naszego projektu, w końcu do studia zaprosiliśmy ludzi, którzy stereotypowo wydają się całkowicie różni. Interpretację filmu zostawiamy widzowi, każdy może odczytać to na swój sposób i to jest dobre. Mamy nadzieję, że będzie to impuls do zastanowienia się nad naszymi relacjami: tymi rodzinnymi, ale też w środowisku, w którym żyjemy - powiedział Paweł Pomin, jeden z twórców projektu.

Za pomysł i realizację filmu odpowiedzialne są osoby związane z Duszpasterstwem Akademickim Winiary oraz Fundacja Dwunastka. Film zrealizowano w WSK Studio.

Dołącz do dyskusji: Poznańskie Duszpasterstwo Akademickie przygotowało eksperyment społeczny z udziałem Jacka Jaśkowiaka i Jadwigi Emilewicz

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
W ramach eksperymentu Jadźka tłumaczyła, że ona zawsze była w kadrze narodowej w narciarstwie alpejskim ale poświęciła się dla Polski i zrezygnowała z Igrzysk. Podobnie jak Pawłowicz, która tak się zaharowuje dla ojczyzny, że aż musi w tajnych ośrodkach SPA dochodzić do siebie. A Jaśkowiakowi ma być wstyd, że on nic dla ojczyzny nie poświęcił.
odpowiedź
User
AS
A Jadzieńka chociaż pytania dosłyszała?
odpowiedź
User
Beznick
No i piękne dwa pierwsze komentarze, z których wynika, że do Marka i AS absolutnie nic nie dotarło. Podpalajcie dalej, podpalajcie. Rozmowa to najwyraźniej dla Was za dużo.
odpowiedź