SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PR III będzie nadawać program z różnych miejsc w Polsce. „Powrót do korzeni”

„Trójka wraca do korzeni” - pod takim hasłem Program 3 Polskiego Radia będzie przynajmniej raz w miesiącu nadawał swój program z różnych miejsc w Polsce, które w istotny sposób zapisały się w historii naszego kraju. Pierwsza odsłona akcji w czwartek, 21 lipca br. - tego dnia Trójka zagości w Gołdapi.

Dyrektor Programu III Adam Hlebowicz, foto: Polskie Radio Article

Gołdap to miasto położone na północy Polski, tuż przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim, na styku Polski, Rosji i Litwy. Postrzegane jest jako coraz popularniejszy ośrodek turystyczny oraz uzdrowiskowy. Relacje z Gołdapi pojawią się na antenie radiowej Trójki 21 lipca br. w porannym i popołudniowym wydaniu pasma „Zapraszamy do Trójki”. Zaplanowano pięć wejść antenowych: o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Dodatkowo, o godz. 6.50 odbędzie się emisja specjalnego przeglądu prasy, w czasie którego zaprezentowane zostaną lokalne media.

Gołdap będzie pierwszym miejscem, które Program 3 PR odwiedzi w ramach akcji „Trójka wraca do korzeni”. Jak informuje Polskie Radio, akcja ta ma przybliżyć słuchaczom miejsca, które zapisały się w historii naszego kraju, odegrały istotną rolę w jego rozwoju lub leżą na styku różnych kultur. Następna odsłona akcji „Trójka wraca do korzeni” planowana jest na 18 sierpnia, tego dnia Program 3 PR będzie przygotowywał relacje z Gdyni. W następnej kolejności rozgłośnia odwiedzi m.in. Horodło, Lwów, Przemyśl, Supraśl, Wilno, Starogard Gdański, Kluki, Kłodzko i Pszczynę. Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia podkreślił w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że w jesiennej ramówce Trójka planuje już regularne odwiedziny w różnych miejscach Polski, ale jeszcze nie wiadomo, jaka dokładnie będzie ich częstotliwość.

Relacje w ramach akcji „Trójka wraca do korzeni” przygotowywać będą reporterzy Paulina Kozion i Łukasz Karusta. W ich materiałach znajdą się m.in. rozmowy z zaproszonymi gośćmi o tradycjach miasta i regionu, jego historii, ale także informacje o lokalnej kuchni, zwyczajach oraz ciekawostki turystyczno-krajoznawcze.

Adam Hlebowicz, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia, zapowiedział akcję „Trójka wraca do korzeni” w rozmowie z Wirtualnemedia.pl już pod koniec czerwca br. - Oprócz Warszawy chcemy być obecni także w innych miejscowościach. Pod hasłem „Trójka wraca do korzeni” będziemy w różne dni nadawać program właśnie z takich miejsc. Pokażemy ludzi i obyczaje panujące w różnych regionach Polski, problemy i tożsamość tych miejsc, ich specyfikę. Myślę, że ta akcja wystartuje w połowie lipca, natomiast takiego pełnego rozpędu nabierze już po wakacjach i na stałe zaistnieje w jesiennej ramówce Programu 3 Polskiego Radia - mówił nam Adam Hlebowicz, szef radiowej Trójki.Według badania Radio Track, w pierwszym półroczu br. udział radiowej Trójki w rynku pod względem słuchalności wyniósł 8,4 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PR III będzie nadawać program z różnych miejsc w Polsce. „Powrót do korzeni”

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sykoraks
Lato z radiem ma podobny format audycji kiedy koncertuje w jakimś mieście. Zakładam, że słuchacze będą zachwyceni odejściem od relacji z festiwali (bo na wszystkie transmisje kasy raczej nie starczy) na rzecz możliwości zapoznania się z dorobkiem Gołdapi
20 10
odpowiedź
User
olo
Niech lepiej porządek z dziennikarzami zrobią. Michniewicz od infantylnych "srebrnych ust", Olszański w spódniczce czy Kydryński to jakiś dramat do szybkiej wymiany
14 44
odpowiedź
User
Piotr
W niedzielę od 6 są 2 godz dla Kościoła, czyli Radio Maryja w Trójce, widać idzie dobre.
26 12
odpowiedź
User
Blanka
Wstydliwe raczej te akcje letnie dyrektorka i Trójeczki kochanej
26 10
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
Świetny pomysł. Trzeba promować naszą Polskę długą i szeroką, takie akcje są bardzo patriotyczne i idealnie wpisują się w misję narodowego Polskiego Radia! :D Dobrze, ze że Trójka będzie odwiedzała mniejsze miasta, bo tu też jest ciekawe życie i jest o czym słuchaczom opowiedzieć. Mam nadzieję, że odwiedzi też kiedyś mój Radom, na co będę najbardziej czekał. :)
14 22
odpowiedź