SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PR z MSZ

Umowa pomiędzy Polskim Radiem a Ministerstwem Spraw Zagranicznych

W poniedziałek, 23 maja 2005 r., w siedzibie Polskiego Radia  miało miejsce uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Polskim Radiem S.A. a Ministerstwem Spraw Zagranicznych w sprawie finansowania i tworzenia przez Polskie Radio S.A. programów dla odbiorców za granicą.

Na dokumencie, który określa zadania stawiane przed Radiem Polonia - Programem dla Zagranicy PR, swoje podpisy złożyli Andrzej Siezieniewski - prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. oraz Jakub T. Wolski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Corocznie, razem z umową, MSZ przekazuje Polskiemu Radiu zakres zadań programowych Radia Polonia. W tym roku, obok stałych punktów związanych z bieżącym informowaniem o wydarzeniach w Polsce i kierunkach polskiej polityki zagranicznej, prezentowaniem Polski jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz popularyzowaniem Rządowego Programu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, wymienia się przypadające w bieżącym roku ważne rocznice historyczne, m.in.  60-lecie zakończenia II wojny światowej, 25. rocznicę powstania Solidarności, 60. rocznicę powstania ONZ, a także wydarzenia kulturalne, takie jak Rok Polsko-Niemiecki czy Sezon Polski w Rosji.  W dokumencie podkreśla się także, że strategicznym celem jest kreowanie wyrazistego, stabilnego i poprawnego wizerunku Polski - informuje Polskie Radio.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PR z MSZ

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl