SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pracownicy TVP spotkali się z LeasingTeam. „Obawy pozostały”

Pracownicy TVP spotkali się wczoraj z dyrektor personalną i reprezentantami spółki LeasingTeam, która od lipca br. przejmie część osób zatrudnionych na etatach w telewizji. - Nie udało im się rozwiać wszystkich naszych obaw - usłyszeliśmy od dziennikarzy po spotkaniu.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Dwugodzinne spotkanie odbyło się w czwartek w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a wzięli w nim udział przedstawiciele firmy Leasing Team oraz Ewa Ger, dyrektor biura zarządzania zasobami ludzkimi w TVP.  Tłumaczyli oni zebranym pracownikom TVP, jak ma wyglądać proces ich przejścia do LeasingTeam i dalszej pracy w tej spółce.

Jak już wiele razy informowaliśmy, od 1 lipca br. w firmie LeasingTeam zatrudnionych zostanie ponad 400 osób z TVP - głównie graficy komputerowi, montażyści, charakteryzatorzy oraz część dziennikarzy z 22 jednostek organizacyjnych TVP. Będą w tej spółce mieć zagwarantowaną pracę przez dwa lata, w tym rok na niezmienionych warunkach (więcej na ten temat).

- Sala była duża, a i tak wszyscy się nie zmieścili. Mogło być tam nawet 150 osób - mówi nam jeden ze związkowców uczestniczących w spotkaniu. Największe obawy zebranych budziła sprawa tego, kto po 1 lipca br. będzie decydował o ich zatrudnieniu do pracy przy konkretnych programach w TVP.

- Usłyszeliśmy, że zdecydują o tym pozostający w TVP redaktorzy-koordynatorzy w porozumieniu z koordynatorami LeasingTeam. Szef programu nie będzie mógł podjąć decyzji o zatrudnieniu konkretnej osoby, ale zgłosi osobom z LeasingTeam jakich kompetencji potrzebuje i firma mu przydzieli pracownika o takich właśnie kompetencjach - relacjonuje nam uczestnik spotkania. Grafiki pracy na lipiec mają układać jeszcze szefowie jednostek z TVP, natomiast od sierpnia będą one tworzone w porozumieniu z LeasingTeam.

Poruszono też sprawę współpracowników TVP, którzy również mieli przejść do firmy zewnętrznej. -  Przedstawiciele LeasingTeam zapewniali, że umowy ze współpracownikami zostaną do 1 lipca podpisane. Zapowiedziano też, że odbędą się kolejne spotkania informacyjne - mówi nam osoba z TVP.

Podczas spotkania Ewa Ger zachęcała etatowych pracowników TVP do zakładania własnej działalności gospodarczej. Każdy, kto się na to zdecyduje, otrzyma od LeasingTeam pewną kwotę pieniężną na start. - Powiedziano nam, że TVP może podpisać z osobą prowadzącą własną firmę umowę nawet na rok - informuje nasze źródło.

To właśnie przechodzenie pracowników na samozatrudnienie jest celem outsourcingu, który TVP ma przynieść oszczędności. Będzie to ok. 5 mln zł w pierwszym roku, jeśli na własną działalność gospodarczą przejdzie 30 proc. przenoszonych osób, a 15 mln zł - jeżeli zdecyduje się na to 75 proc. z nich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pracownicy TVP spotkali się z LeasingTeam. „Obawy pozostały”

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Test
Test,test. Jest test bo jakoś moje komentarze nie są publikowane. Ciekawe
9 15
odpowiedź
User
excel
Mam nadzieje ze czesc pracowników sie pozwalnia badz odejdzie do konkurencji. Jest tylu chetnych i bezrobotnych absolwentow ze normalnie dramat. Oby choc czesc z nich dostala wymarzona prace w tvp. Oni sa chetni nawet za polowe pensji etatowcow pracowac...
15 17
odpowiedź
User
Wielbiciel
Chiny, Indie oraz Krym,
Chcą pracować w Leasing Team...
28 13
odpowiedź