SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pracownicy TVP wysłali list do Juliusza Brauna. „Jak silna jest kierowana przez Pana TVP?”

Pracownicy TVP wysłali z końcem marca list otwarty do prezesa Telewizji Polskiej, w którym chcą, aby przetarg na wybór firmy zewnętrznej został przerwany. Powołują się na zagrożenie konfliktem na Ukrainie. List nie został podpisany.

fot. akpa Article

List otwarty pracowników napisany został 21 marca br., a do sekretariatu zarządu TVP złożono go ostatniego dnia miesiąca. Pracownicy zwracają się w liście z prośbą do Juliusza Brauna, prezesa Telewizji Polskiej o powstrzymanie procedury przetargowej ze względu na zagrożenie Polski konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

- Obecnie w mediach pytają Pana Premiera o bezpieczeństwo Polski, jak silną mamy armię i czy polscy żołnierze są dobrze przygotowani na wypadek rozszerzającego się konfliktu. W tym momencie my zadajemy pytanie: jak silna jest kierowana przez Pana TVP SA? - czytamy w liście.

Autorzy listu zwracają uwagę, że Telewizja Polska spełnia ważną rolę w przekazywaniu informacji i apeli do społeczeństwa. - Dlaczego w obliczu zagrożenia III Wojną Światową Pan Prezes realizuje procedury przetargowe, zwolnienia pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie i realizację programów na emisję? - pytają w liście.

Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy Telewizji Polskiej nie chce nazywać tego dokumentu „listem otwartym pracowników”, ponieważ nie spełnia jego definicji. - Nie jest listem otwartym coś, co przed ponad dwoma tygodniami zostało dostarczone wyłącznie do władz TVP. List otwarty zaś to - z definicji - coś, co od razu upowszechnia się wobec opinii publicznej - mówi Wirtualnemedia.pl Jacek Rakowiecki.

Rzecznik TVP zwraca uwagę również na to, że dokumentu nikt nie podpisał. - Takie pismo ma precyzyjną nazwę: anonim - podkreśla i dodaje, że TVP nie będzie komentować anonimów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki przetargu na firmę outsourcingową, która od lipca br. przejmie około 400 pracowników TVP. Przetarg wygrała spółka LeasingTeam (więcej na ten temat). Do firmy zewnętrznej przejdą m.in. dziennikarze z redakcji „Panoramy” i „Teleexpressu” (przeczytaj o tym).

Działający w Telewizji Polskiej związek zawodowy „Solidarność” zamierza przeprowadzić protest przed siedzibą firmy LeasingTeam. Terminu związkowcy nie ujawniają (przeczytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pracownicy TVP wysłali list do Juliusza Brauna. „Jak silna jest kierowana przez Pana TVP?”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cyrk
Żenada. Jak napiszę list do jakiejś instytucji, w którym użyję formy "my, Polacy", to Wirtualne będą też trąbić, że "Polacy napisali list"? Aha... muszę jeszcze pogrozić III wojną światową. Wtedy będzie doceniony i nagłośniony, bo to poważna sprawa. Kabaret w tych Wirtualnych...
18 44
odpowiedź
User
NieŻyt gardła
Jula Braun, chodząca hucpa szkodnicza, ale to bym mu jeszcze darował. Najbardziej mnie upadek tego publicznego medium i gówniany program wnerwia...
55 13
odpowiedź
User
wew
czy związki w tvp potrafią zrobic coś ponad pisanie listów?????? piszą i piszą. a Braun robi swoje i listy wyrzuca do kosza.
34 11
odpowiedź
User
A da da
Po co oni piszą do klauna ze sfałszowanego konkursu. W Polsce prawie wszystko jest już sfałszowane. A TVP-OLITRUK akurat prawdziwa.
52 12
odpowiedź
User
sum
Nie podpisują, panie Braun, bo boją się pana i pańskiego Sandaka. Taką wytworzyliście atmosferę. Czy pan tego nie rozumie ? Psychiczny terror i tyle.
Sandak zostawił na etatach cały zespół mierno-dyspozycyjnych wiadomości, wykańczając dobrych dziennikarzy, którzy na dodatek nie godzą się na jego autystyczną brutalność. Żadne merytoryczne względy nie miały znaczenia.
49 13
odpowiedź