SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pracuj Ventures przejmuje mniejszościowy pakiet w Gamfi. Środki na dalszy rozwój oferty

Pracuj Ventures, fundusz typu corporate innovation fund, który koncentruje się na inwestowaniu w firmy technologiczne z obszaru HR oraz learning&development objął mniejszościowy pakiet udziałów w Gamfi, firmie oferującej narzędzia zwiększające motywację i zaangażowanie w całym cyklu życia pracownika dzięki grywalizacji. Kwota inwestycji nie została ujawniona. Gamfi to siódma spółka w portfelu Pracuj Ventures i czwarta inwestycja w 2020 roku, po Worksmile, Gymsteer i Inhire.io.

Gamfi to narzędzie grywalizacyjne wykorzystywane zarówno do zwiększania motywacji pracowników wykonujących powtarzalne zadania (np. w call center, sprzedaży czy produkcji), jak i angażowania ich w działania wykraczające poza rutynowe obowiązki. Gamfi pozwala m.in. na zdalny onboarding, wdrożenie zmiany jaką jest praca hybrydowa czy przeszkolenie pracowników z nowych procedur.

Pracuj Ventures współwłaścicielem Gamfi

Teraz poinformowano, że Pracuj Ventures, fundusz typu corporate innovation fund, który koncentruje się na inwestowaniu w firmy technologiczne z obszaru HR oraz learning&development objął mniejszościowy pakiet udziałów w Gamfi. Wartości transakcji nie ujawniono, nie podano też jaki procent udziałów przejął fundusz.

Czytaj także: Plum Research dostaje 10 mln złotych finansowania. Będzie rozwijać narzędzia do analizy oglądalności

- Inwestujemy w Gamfi, bo jesteśmy przekonani, że spółka jest liderem na polskim rynku rozwiązań grywalizacyjnych. Naszym zdaniem Gamfi posiada unikalny produkt i wypracowała skuteczny model biznesowy, który pozwala na to, aby długofalowo wykorzystać grywalizację do zaangażowania użytkowników w procesy zmian - komentuje inwestycję Paweł Leks, partner zarządzający Pracuj Ventures. - Okres pandemii, w którym nowego znaczenia nabrało pojęcie pracy zdalnej i digitalizacja komunikacji z pracownikami, dodatkowo potwierdziło skuteczność rozwiązania oferowanego przez Gamfi.

Do tej pory Gamfi zrealizowało ponad 150 wdrożeń, głównie w obszarach HR, sprzedaży i produkcji. Gotowe do użycia moduły grywalizacyjne i platforma dostępna w modelu SaaS pozwalają zastosować dedykowane rozwiązanie w ciągu 3-4 tygodni. Wśród firm korzystających z Gamfi znajdują się m.in. InPost, T-Mobile, WP, Red Bull, Volvo czy Wojas.

- Cieszy nas inwestycja akurat w tym wyjątkowym momencie rynkowym. Od lat wspieramy firmy w zwiększaniu motywacji i zaangażowania ich pracowników wykorzystując autorskie narzędzie grywalizacyjne – zaznacza Adrian Witkowski, CEO Gamfi. - Pozyskane środki pozwolą na szybszy rozwój naszej technologii w jeszcze prostszym dla klientów wydaniu. Będziemy działać szybciej i sprawniej. Doświadczenia i know-how, który wnosi Pracuj Ventures, pozwolą nam jeszcze lepiej wyskalować działania kierowane do pracodawców.

Pracuj Ventures wyjaśnia, że jego misją jest wsparcie innowacyjnych i skalowalnych projektów działających na rynku cyfrowego HR. Fundusz inwestuje przede wszystkim w firmy na wczesnym etapie rozwoju, które znalazły pierwszych komercyjnych klientów.

Pracuj Ventures zaznacza, że ceni nie tylko kreatywne pomysły, ale także sposób zarządzania i potencjał rynkowy. Poszukiwani są głównie utalentowani przedsiębiorcy, którzy mają podobne do założycieli funduszu wartości i potrafią skutecznie rozwijać firmy.
Wśród startupów i spółek, które posiada w swym portfelu Pracuj Ventures są również: Gymsteer, Inhire.io, Kadromierz, Sherlock Waste, Wandlee oraz Worksmile.

Czytaj także: Kuba Błaszczykowski inwestuje w apartamenty Złota 44

Dołącz do dyskusji: Pracuj Ventures przejmuje mniejszościowy pakiet w Gamfi. Środki na dalszy rozwój oferty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl