SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie miliard ludzi płaci za cyfrową telewizję, mniej klientów tv analogowej

W latach 2010-2016 globalna liczba subskrybentów płacących za cyfrową telewizję zwiększyła się o 254 mln, do 969 mln - szacuje firma Digital TV Research.

Article

Największy wzrost - o 256 mln - zanotowano w segmencie cyfrowej telewizji kablowej, ale w przypadku telewizji kablowej dostarczanej analogowo liczba płacących subskrybentów spadła aż o 218 mln.

Z kolei w przypadku IPTV przybyło 76 mln, telewizji satelitarnej - 77 mln, a cyfrowej telewizji naziemnej - 5 mln płacących subskrybentów.

Wykluczając analogową telewizję kablową, liczba subskrybentów płatnej telewizji cyfrowej zwiększyła się w latach 2010-2016 o 380 mln, do 852 mln.

W ujęciu geograficznym największy udział w liczbie subskrybentów płatnej telewizji na świecie ma region Azji i Pacyfiku (60 proc.), przy czym za ok. 1/3 globalnego rynku odpowiadają Chiny (313 mln).

Z danych Digital TV Research wynika także, że w latach 2010-2016 w 53 krajach liczba subskrybentów płatnej telewizji wzrosła co najmniej dwukrotnie. Spadek odnotowano w 9 krajach, w tym w USA (o 4,4 mln) i we Włoszech (o 2,3 mln).

Dołącz do dyskusji: Prawie miliard ludzi płaci za cyfrową telewizję, mniej klientów tv analogowej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gfgfg
to i tak koniec tv. Internet nadchodzi
odpowiedź
User
gość
to i tak koniec tv. Internet nadchodzi

Nie rób sobie nadziei , internet po pierwsze można załatwić jednym cyberatakiem, po drugie ewolucja w stronę 4K, a w przyszłości 8K jest po to, aby żaden przeciętny net nie był w stanie udźwignąć strumienia o takiej przepływności. Od technologii internetowej dość łatwo odciąć całe połacie terenu więc będzie to współistnienie - dokładnie takie same argumenty podnoszono 50 lat temu po uruchomieniu telewizji, że radio to przeżytek - i co? Istnieje do dnia dzisiejszego.
odpowiedź