SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prawie połowa konsumentów przeciwko “szpiegującym” telewizorom

Ponad 40 proc. konsumentów byłoby przeciwnych wprowadzeniu kamer i czujników, które umożliwiłyby telewizorom ich identyfikację - wynika z badania Strategy Analytics.

43 proc. badanych nigdy nie pozwoliłoby na podłączenie kamery lub czujnika do swojego telewizora bądź prawdopodobnie nigdy nie dałoby się przekonać, że tego typu technologie mogłyby przynieść jakiekolwiek korzyści.

Tylko 14 proc. respondentów nie przeszkadzałoby gdyby ich zachowania związane z oglądaniem telewizji były obserwowane i zapisywane, a 20 proc. miałoby w związku z tym pewne zastrzeżenia, ale zgodziłoby się na to pod warunkiem, że telewizyjna usługa uległaby znaczącej poprawie.

Badanie wykazało także, że najbardziej negatywne odczucia w stosunku do kamer i czujników w telewizorach mają osoby starsze, kobiety i mniej zarabiający. Najbardziej przeciwni takim rozwiązaniom są Niemcy. Natomiast przychylnym okiem częściej patrzą na nie respondenci rzadziej oglądający telewizję.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę Strategy Analytics w czerwcu 2013 r. online na reprezentatywnej grupie internautów z USA (n=2062) i Europy (n=4118) w wieku od 15 do 74 lat.

Dołącz do dyskusji: Prawie połowa konsumentów przeciwko “szpiegującym” telewizorom

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł Tutka
Proponuję by na tej samej grupie osób przeprowadzić badanie dotyczące tego czy chcieliby korzystać z wideokonferencji (Skype) za pośrednictwem telewizora oraz czy chcieliby aby telewizor sugerował (rekomendował) treści wideo. W zależności od tego kto i w czyim imieniu zadaje pytanie, takie otrzymuje wyniki.

Jeden z producentów telewizorów wprowadził fizyczną plastikową klapkę umożliwiającą zasłonięcie kamery gdy jest nieużywana.
odpowiedź