SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inea przed UPC z najszybszym internetem stacjonarnym. T-Mobile przed Play, Orange i Plusem w mobile'u

W maju 2019 r. najszybszy internet stacjonarny oferowała Inea. Natomiast mobilny dostęp do sieci o największej szybkości mieli użytkownicy T-Mobile - wynika z zestawienia opublikowanego przez SpeedTest.pl.

Ranking ogólny SpeedTest.pl powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji webowej. Obejmuje on zarówno operatorów stacjonarnych, jak i mobilnych, przy czym podium należy do przedstawicieli pierwszej grupy, która korzysta z sieci światłowodowych oraz kablowych.

Liderem Inea

Pierwsze miejsce od dłuższego czasu należy do wielkopolskiego operatora Inea, którego klienci w ubiegłym miesiącu pobierali dane ze średnią prędkością nieznacznie przekraczającą 125 Mbit/s. Dla porównania, średnie prędkości u pozostałych najszybszych polskich operatorów nie przekraczają 100 Mbit/s.

Ranking Wi-Fi powstaje na podstawie testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych SpeedTest.pl. Bardzo często odzwierciedla on sytuację widoczną w rankingu ogólnym. Różnice wynikają przede wszystkim z warunków, w jakich są wykonane testy oraz parametrów modułów Wi-Fi znajdujących się w smartfonach użytkowników. W maju 2019 r. zaobserwowano niewielkie przyspieszenie sieci Wi-Fi u wszystkich czołowych operatorów. Jednak żaden z nich nie przekroczył bariery 90 Mbit/s.

T-Mobile numerem 1

Najnowszy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnych SpeedTest.pl pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce dostarcza T-Mobile. W maju klienci tego operatora pobierali dane ze średnią prędkości niecałych 23 Mbit/s. Niewiele wolniej działał internet w telefonach klientów Play i Orange. Ci dwaj operatorzy współdzielą drugie miejsce, ponieważ w obu sieciach dane były pobierane z prędkością 21,3 Mbit/s. Plus w dalszym ciągu odbiega od czołówki, utrzymując wynik nieznacznie powyżej 16 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym w dalszym ciągu prowadzi Play.

Za niemalże całość ruchu pakietowego w sieciach mobilnych odpowiada LTE. Dlatego sytuacja widoczna w rankingach LTE jest dość zbliżona do zestawienia mieszanego "3G/LTE". W nim również prowadzi T-Mobile, na kolejnych miejscach znajdują się Orange oraz Play, a dość znacznie odstaje od nich Plus.

Natomiast w majowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym, tym razem pierwsze miejsce należy do T-Mobile.


W maju 2019 r. użytkownicy platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,5 miliona testów, z czego 2 056 673 za pomocą aplikacji webowej, a 533 204 w aplikacjach mobilnych.

Dołącz do dyskusji: Inea przed UPC z najszybszym internetem stacjonarnym. T-Mobile przed Play, Orange i Plusem w mobile'u

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl