SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Premier: po czerwcu budżet ma ponad 25 mld zł nadwyżki

Po czerwcu w budżecie państwa jest ponad 25 mld zł nadwyżki - ogłosił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podczas wizyty w firmie SKB Drive Tech w Radomsku przypomniał, że rządowa pomoc dla przedsiębiorstw przekroczyła już 200 mld zł.

Mateusz Morawiecki Article

"Naprawa finansów publicznych po naszych niefrasobliwych poprzednikach doprowadziła do tego, że po czerwcu, na półrocze, mamy nadwyżkę w budżecie przekraczającą 25 mld zł. Jednocześnie przekroczyliśmy 200 mld zł z okładem, na pomoc dla firm w covidzie. To jest coś, co pozwoliło zachować potencjał tych firm, dokonać ekspansji na nowe rynki i co najważniejsze - pozwoliło zachować miejsca pracy" - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty w firmie SKB Drive Tech w Radomsku (Łódzkie).

Mateusz Morawiecki, podczas wizyty w firmie SKB Drive Tech, zaznaczył, że "z radością" wysłuchał informacji o przedsiębiorstwie produkującym elementy, w których "zaszyty" jest polski know-how. Zdaniem premiera inwestowanie poprzez takie firmy, to znakomity przykład, jak zdobywać nowe rynki.

Jak powiedział szef rządu, Polska dla wielu przedsiębiorców jest już za mała, dlatego rząd musi wspierać firmy w ekspansji i w eksporcie - stwierdził.

"Na tym nam szczególnie zależy, bo Polska dla wielu firm zrobiła się już za mała. Musimy wspierać firmy w ekspansji, w eksporcie. I stąd te dane, które spływają do nas, o rekordowym eksporcie w marcu - 110 mld zł - napawają ogromną radością i nadzieją na przyszłość" - zaznaczył.

Morawiecki dodał, że jednocześnie Główny Urząd Statystyczny przekazał informacje o "jednym z najwyższych od wielu lat przyroście wynagrodzeń" sięgającym 10,8 proc. w skali roku.

Zdaniem premiera o taki szybki wzrost wynagrodzeń chodzi w Polskim Ładzie.

"Polski Ład to tworzenie nowych miejsc pracy, to wsparcie dla firm, a jednocześnie tworzenie perspektyw do ekspansji. Cieszę się, że przez Polski Ład, przez nasze inwestycje w infrastrukturę, ale także przedsiębiorczość, będziemy w stanie wspierać polski biznes" - podkreślił.

Radomszczańska firma SKB Drive Tech, którą odwiedził w poniedziałek szef rządu, oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zespołów przeniesienia napędu, odlewnictwa żeliwa oraz obróbki metalu. Jak zaznaczył jej wiceprezes Marek Wodzisławski, udział firmy w eksporcie sięga 50 proc. SKB współpracuje m.in. z Polską Grupą Zbrojeniową i Volvo.

"Potwierdzam, że nie jesteśmy odtwórcami lecz twórcami myśli technicznej. (...) Uczestniczymy w światowych rynkach, walczymy na nich i rośniemy" - dodał.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Premier: po czerwcu budżet ma ponad 25 mld zł nadwyżki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl