SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Premiera "Ody do radości" jednocześnie w kinach i internecie

Akson Studio, Gutek Film oraz iTVP dokonają pionierskiego przedsięwzięcia dystrybucyjnego, jakim jest wprowadzenie jednocześnie do kin i dystrybucja w internecie filmu 'Oda do radości' w reżyserii Anny Kazejak-Dawid, Jana Komasy i Macieja Migasa.

Po raz pierwszy w Polsce film dostępny będzie od dnia premiery zarówno w kinach, jak i na internetowych stronach itvp.pl.
 
„Oda do radości” trójki młodych filmowców to pierwszy film w historii polskiej kinematografii, który zakwalifikowany został do udziału w konkursie prestiżowego festiwalu filmowego w Rotterdamie. Wcześniej obraz ten wyróżniono Nagrodą Specjalną Jury pod przewodnictwem Andrzeja Wajdy na ostatnim festiwalu filmowym w Gdyni. „Oda do radości” spotkała się także z wyjątkowym przyjęciem polskiej krytyki, która uznała dzieło młodych filmowców za jeden z najdojrzalszych i najciekawszych portretów współczesnej Polski ostatnich lat.
 
„Oda do radości” koncentruje się na trójce bohaterów. Aga po pobycie w Anglii wraca do domu, na Śląsk. To, co zastaje nie napawa optymizmem. W kopalni trwa strajk i pracującemu tam ojcu grozi utrata pracy. Dziewczyna postanawia otworzyć własny zakład fryzjerski, by pomóc rodzinie. W Warszawie Michał wygrywa radiowy konkurs hiphopowy. W życiu rodzinnym i uczuciowym nie ma już jednak tyle szczęścia. Wiktor wraca po studiach do niewielkiej nadmorskiej miejscowości. Jednak nie może dogadać się z rodzicami, a praca w wędzarni ryb, jedyna którą udało mu się dostać, zupełnie nie daje mu satysfakcji. Losy tych trzech postaci przetną się niespodziewanie w kluczowym dla ich życia momencie…
 
Bohaterowie „Ody do radości” próbują radzić sobie z zarówno z życiem rodzinnym, rozterkami emocjonalnymi, jak wyzwaniami życia codziennego we współczesnej Polsce. Jesteśmy świadkami ich sukcesów ale też przeżywamy razem z nimi życiowe porażki. Od lat nie było filmu, który z taką prostotą i pasją opowiadałby o współczesności i życiu młodego pokolenia Polaków. To wszystko sprawiło, że „Oda do radości” stała się jednym z najgłośniejszych polskich debiutów filmowych.
 
Film trafi do kin i pojawi się w internecie na stronach www.itvp.pl 19 kwietnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Premiera "Ody do radości" jednocześnie w kinach i internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl