SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes GPW oczekuje ok. 10 debiutantów na głównym rynku w I poł. 2010 r.

Na głównym parkiecie GPW może zadebiutować do 10 spółek w I półroczu 2010 r., w tym także spółki zagraniczne, wynika z wypowiedzi dla agencji ISB prezesa Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) Ludwika Sobolewskiego. W jego ocenie, wysypu można spodziewać się w II kwartale.

Prezes GPW oczekuje ok. 10 debiutantów na głównym rynku w I poł. 2010 r.

"Jeśli chodzi o rynek New Connect, mamy kolejkę spółek, które obecnie przeglądamy, sprawdzamy, filtrujemy, czy kwalifikują się do obrotu na tym rynku. Natomiast na rynku regulowanym - większa liczba spółek, nawet mały wysyp pojawi się w II kw., gdy będziemy mieli do czynienia z wielkimi projektami zamierzonymi przez Skarb Państwa" - powiedział Sobolewski dziennikarzom w poniedziałek.

Dodał, że sporo będzie także spółek prywatnych, ponieważ znaczna ilość postępowań trwa lub jest wznawiane w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Pojawią się także spółki zagraniczne.

"To kwestia najbliższych kilku tygodni - Bułgaria, może Rumunia, pracujemy nad Ukrainą, pracujemy nad Litwą oraz w marcu planujemy powtórzenie road-show w Republice Czeskiej. Na pewno więc w tej materii będzie w najbliższym czasie się działo" - powiedział prezes GPW.

Nie chciał jednak precyzować dokładnej ilości debiutów w najbliższych tygodniach czy nawet w pierwszym kwartale. W jego perspektywie właściwym okresem do ewentualnych szacunków jest połowa roku.

"W pierwszym półroczu może uda się ulokować na parkiecie do 10 nowych spółek, pojawią się także nowi uczestnicy rynku po bankach Nomura oraz UBS. Do końca roku będzie także jeszcze jeden, światowy brand i myślę, że na koniec 2010 r. pierwsza 10-tka największych banków inwestycyjnych i międzynarodowych brokerów będzie członkami warszawskiej giełdy" - powiedział Sobolewski w rozmowie z ISB.

Z wcześniejszych szacunków agencji ISB wynikało, że kilka spółek może zadebiutować na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w I półroczu. Inwestorzy czekają głównie na bardzo duże oferty, które w tym roku mogą być związane nie tylko z prywatyzacją spółek Skarbu Państwa.

  • Więcej informacji:
  • GPW
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes GPW oczekuje ok. 10 debiutantów na głównym rynku w I poł. 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl