SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes TVN: pozwalamy wypowiadać się wszystkim osobom z polityki, Polska centrum e-wideo dla Scripps

Jim Samples, prezes Grupy TVN, stwierdził, że TVN24 tak jak każda redakcja ma określony profil i kieruje swoje treści do ludzi o konkretnych poglądach politycznych. Podkreślił, że stacja daje możliwość wypowiadana się wszystkim uczestnikom sceny politycznej. - Uważamy, że Warszawa i Kraków to dwie potencjalne bazy, w których możemy nie tylko zarządzać platformą VoD, ale także tworzyć treści dla całej naszej grupy - stwierdził.

Jim SamplesArticle

W wywiadzie w magazynie „Forbes Polska” Jim Samples odniósł się m.in. do zapowiedzi przepisów ograniczających koncentrację kapitałową w sektorze mediów. Zapewnił, że firma nie traktuje ich jako poważnego zagrożenia dla swojej działalności oraz że wbrew pogłoskom nie prowadziła żadnych rozmów dotyczących sprzedaży swojego pionu informacyjnego, obejmującego głównie TVN24 i „Fakty”.

- Nie mieliśmy i nie mamy żadnych intencji, żeby wyjść z sektora informacyjnego - podkreślił prezes TVN.

„Każde medium kieruje swoje treści do ludzi o określonych poglądach politycznych”

Przez część publicystów i innych widzów TVN24 i „Fakty” są postrzegane jako nastawione antyprawicowo, mocno krytyczne wobec obecnego obozu rządzącego. W lutym br. Krajowa Rada po analizie skargi skierowanej przez posłankę PiS prof. Krystynę Pawłowicz oceniła, że w materiałach „Faktów” z października ub.r. widać było zaangażowanie się nadawcy w spór polityczny, niereagowanie na nieprawdę i podsycanie społecznego napięcia, co może nosić znamiona propagowania mowy nienawiści. KRRiT wezwała TVN do niestosowania w przyszłości takich zabiegów.

Ponadto KRRiT uznała, że reportaż pokazany w październiku ub.r. w programie „Czarno na białym” w TVN24 nierzetelnie opisywał koncepcje członków zespołu Antoniego Macierewicza na temat katastrofy smoleńskiej. Skargę na materiał złożył pełnomocnik pracującego w tym zespole prof. Wiesława Biniendy.

W ub.r. KRRiT dostała 12,1 tys. skarg identycznej treści o cofnięcie koncesji kanałom TVN i TVN24.

Jim Samples w rozmowie z „Forbesem” przyznał, że wiele razy słyszał opinie o stronniczości TVN24. - Ale podobne komentarze można usłyszeć pod adresem niektórych z najbardziej szanowanych i znaczących grup mediowych na świecie. Każde medium ma określony profil, wasz magazyn również. W wyrażaniu opinii nie ma nic złego - zaznaczył.

- Gdyby wszystkie głosy w mediach brzmiały tak samo, świadczyłoby to o słabości demokracji. Każde medium kieruje swoje treści do ludzi o określonych poglądach politycznych - uważa prezes TVN. I to jest w porządku tak długo, jak długo to, o czym pisze lub mówi, jest oparte na faktach. Nie w porządku jest celowe wprowadzenie w błąd. To coś, czego nie robimy i czego nigdy nie będę tolerować - dodał.

Samples zaznaczył, że kiedy został prezesem TVN, upewnił się, że w programach informacyjnych i publicystycznych nadawcy mogą wypowiadać się wszystkie osoby ze świata polityki, które przyjmują zaproszenia. - I odkąd jestem w TVN, zdarza się to coraz częściej. To dobry znak i jestem z tego powodu zadowolony - podkreślił.

Prezes TVN nadal widzi możliwości poprawy. - Ciągle zastanawiamy się, czy nasze programy informacyjne trafiają do młodszej publiczności. Czy nasze newsy są zrozumiałe dla wszystkich - wyliczył.

Player.pl z ekspansją międzynarodową?

W lipcu br, Scripps Networks Interactive poinformował, że jego pion Lifestyle Studios, zajmujący się głównie produkcją treści wideo do internetu, będzie funkcjonował także poza USA, m.in. w Warszawie.

Jim Samples stwierdził, że segment VoD Grupy TVN, obejmujący głównie Player.pl, może być ważnym centrum wideo internetowego w strukturach Scripps. - To ogólnodostępna platforma, za pośrednictwem której możemy dystrybuować treści wideo skrojone pod konkretne rynki. Polska ma znaczącą przewagę konkurencyjną w tym obszarze. Dysponuje stabilną pulą talentów programistycznych i kreatywnych - ocenił.

- Uważamy, że Warszawa i Kraków to dwie potencjalne bazy, w których możemy nie tylko zarządzać platformą VoD, ale także tworzyć treści dla całej naszej grupy - dodał prezes TVN.

Co po przejęciu Scripps z TVN przez Discovery

Obecnie trwa realizacja ogłoszonego w lipcu br. przejęcia Scripps Networks Interactive przez Discovery Communication. Ten ostatni koncern zapłaci 11,8 mld dolarów, w tym 8,4 mld dolarów w gotówce i 3,4 mld dolarów w swoich akcjach. W tym celu sprzedaje obecnie swoje obligacje za ok. 7 mld dolarów.

Dyrektor finansowy Discovery zapowiedział już, że po fuzji firm niektóre kanały mogą zostać zamknięte lub połączone z innymi.

Jakie będą dla TVN efekty połączenia koncernów? - Myślę, że w tej chwili nikt nie jest w stanie tego powiedzieć - przyznał Jim Samples. - Obie firmy są silne w segmencie lifestyle’u, a to daje szansę na zbudowanie ogromnej wartości dodanej - zwrócił uwagę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVN: pozwalamy wypowiadać się wszystkim osobom z polityki, Polska centrum e-wideo dla Scripps

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Szymon
Kurski powinien ten wywiad przeczytać, wydrukować i powiesić na ścianie w gabinecie z podpisem,, Profesjonalizm".
odpowiedź
User
CEO TWN
"pozwalamy wypowiadać się wszyskim..." pod warunkiem, że podzielają nasze zdanie
odpowiedź
User
Anonim
Ramówkę by dali nową .
odpowiedź