SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes TVP: jesteśmy otwarci na poglądy

Zdaniem p.o. prezesa TVP Piotra Farfała, transmisja przez TVP Info w piątek konferencji prasowej irlandzkiego eurosceptyka, szefa stowarzyszenia Libertas Declana Ganleya, to dowód, że TVP jest otwarta na różne poglądy polityczne.

Prezes TVP: jesteśmy otwarci na poglądy

P.o. prezes TVP w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl odniósł się do sugestii portalu gazeta.pl, że transmisja konferencji Ganleya odbyła się na jego osobiste polecenie.

- Od objęcia przeze mnie funkcji p.o. prezesa zarządu TVP S.A. wielokrotnie podkreślałem (...), że Telewizja Polska pod moim kierownictwem będzie otwarta na różne poglądy polityczne i (...) prezentować będzie całe ich spektrum. Nie oznacza to jednak, że ingerowałem lub ingeruję w program TVP - czytamy w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Farfał napisał, że "nikt nie będzie wykluczony z debaty publicznej, której istotnym miejscem jest TVP. Próby jakiegokolwiek cenzurowania i ograniczania dostępu do największego publicznego medium w naszym kraju uważam za niedopuszczalne. Wolność debaty publicznej, której podstawowym elementem jest rzetelne, obiektywne i niedyskryminujące nikogo przedstawianie wydarzeń społecznych winna być fundamentem każdego demokratycznego państwa. W związku z tym całkowicie niezrozumiała jest dla mnie postawa dziennikarzy "Gazety Wyborczej", według których prawo do przedstawiania opinii publicznej swoich poglądów mogą mieć tylko niektóre wybrane siły polityczne w naszym kraju".

Dodał, że "spekulacje prasowe dotyczące powierzenia stanowiska prokurenta w TVP, b. wicepremierowi, a obecnie adwokatowi, mec. Romanowi Giertychowi są więcej, niż tylko nieprawdziwe. Uważam je za skandaliczne, nie mające jakichkolwiek podstaw faktycznych i prawnych".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP: jesteśmy otwarci na poglądy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl