SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prezes TVP pozwie 'Gazetę Polską'

Prezes TVP zapowiedział, że skieruje wniosek do prokuratury przeciwko "Gazecie Polskiej" za publikację tekstu pt. "Farfał: czarne małpy nic nie potrafią". Jego autorka opisała "rzekome" rasistowskie odzywki Farfała na delegacji w RPA.

Prezes TVP pozwie 'Gazetę Polską'

- "Złożę wniosek do prokuratury o ściganie z oskarżenia prywatnego z art. 212 Kodeksu Karnego oraz z powództwa cywilnego. Będę domagał się wyciągnięcia surowych konsekwencji zarówno w stosunku do autorki tekstu, jak i osób odpowiedzialnych za jego publikację w "Gazecie Polskiej" - napisał Farfał w oświadczeniu przekazanym Wirtualnemedia.pl.

Prezes TVP zarzuca tytułowi świadome wprowadzanie czytelników w błąd. - "Gazeta Polska" już w momencie przygotowywania artykułu doskonale zdawała sobie sprawę, że spreparowana przez nią historia nie została potwierdzona przez żadnego z jej rozmówców z TVP - świadków rzekomego incydentu w RPA - napisał w oświadczeniu Piotr Farfał. Prezes publicznej telewizji zapewnił, że "każdy z 6 członków polskiej delegacji gotów jest oficjalnie stwierdzić, że fakty przedstawione w artykule "Gazety Polskiej" nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i mają charakter prowokacji".

Farfał napisał,że do dziś nie podejmował zdecydowanych kroków wobec ataków na swoją osobę. - "W sytuacji drastycznej i niezgodnej z wszelkimi normami cywilizowanego dziennikarstwa napaści nie mogę dłużej milczeć - podkreśla jednak"

Wniosek o ściganie dotyczy także witryn, które rozpowszechniały tekst - portalu Wirtualna Polska oraz serwisu niezalezna.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes TVP pozwie 'Gazetę Polską'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl