SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Prime Video mocniej reklamowany w Polsce niż Disney+. Netflix i SkyShowtime obcięły wydatki

Platformy streamingowe wydały na promocję swoich ofert w I kwartale br. 94,1 mln zł, obcinając te wydatki w skali roku o ponad 7 proc. Najmocniej promował się Amazon, który potroił wydatki rdr i dzięki temu wyprzedził Netflixa, SkyShowtime i Disneya - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

W okresie od stycznia do marca br. platformy streamingowe wydały na reklamę w tradycyjnych mediach (bez internetu) 94,1 mln zł, co oznacza, że obcięły wydatki promocyjne rok do roku o 7,3 proc.

Jedna trzecia tych budżetów trafiła w I kwartale do telewizji (blisko 33 mln zł), było to jednak 30 proc. mniej niż przed rokiem (47,1 mln zł). 
Wzrosły natomiast wydatki platform streamingowych na reklamę radiową – o jedną trzecią: z 9,3 mln zł do 12,2 mln zł. Do 23,7 mln zł (o 5,7 proc.) zwiększono też nakłady na reklamę w kinach.

Dużo więcej na reklamy w prasie

Co ciekawe, platformy streamingowe znacząco więcej zainwestowały w reklamę w gazetach – w ub. r. było to zaledwie 42,2 tys. zł, a w I kwartale tego roku – już 1,6 mln zł.
Weszły też z reklamą do magazynów, w których nie reklamowały się przed rokiem – teraz wydały w nich blisko 2,1 mln zł.

Ubyło natomiast reklam platform streamingowych na nośnikach reklamy zewnętrznej – wydatki na nie zmniejszyły się o 2,6 proc., do 14,2 mln zł. Mniej wydano też na nośniki DOOH – o 8,2 proc. mniej (7,3 mln zł).


SkyShowtime tnie budżet o połowę, a Neflix - o jedną trzecią

W pierwszych trzech miesiącach br. najwięcej spośród platform streamingowych na reklamę wydał Amazon Prime Video, który rdr niemal potroił nakłady promocyjne. Zwiększył je z 11,8 mln zł do 34,8 mln zł (wzrost o 196,4 proc.). Tym samym przegonił Netflixa, Disneya i SkyShowtime, które w ub.r. były w Top3 największych reklamodawców wśród platform streamingowych.

Wiceliderem wydatków na reklamę jest obecnie The Walt Disney Company Polska (Disney+), który na promocję swoich usług przeznaczył w tym roku 23,6 mln zł, zwiększając budżet w skali roku o 28,6 proc. Podium zamyka SkyShowtime z wydatkami w wysokości 18,8 mln zł – niższymi rdr o niemal połowę (-45,7 proc.).

Z kolei Netflix z budżetem 12,5 mln zł – niższym o ponad jedną trzecią (-31,4 proc.) – wypadł poza reklamowe podium platform streamingowych. Top 5 zamyka Warner Bros Discovery (Player) z wydatkami na reklamę w wysokości 3,5 mln zł – większymi rdr o blisko 460 proc.

Dołącz do dyskusji: Prime Video mocniej reklamowany w Polsce niż Disney+. Netflix i SkyShowtime obcięły wydatki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolek
Amazon Prime Video za 50 PLN rocznie. MAX Premium (niektóre pozycje w 4K) za 50 PLN .... miesiecznie. :P
4 0
odpowiedź