SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Próba 1,7 tys. wyłudzeń kredytów na kwotę 106,9 mln zł

Łączna kwota udaremnionych prób wyłudzeń kredytów wyniosła 106,88 mln zł w I kw. tego roku, a ich liczba sięgnęła ponad 1,7 tys. Kwartał wcześniej było to odpowiednio 163 mln zł oraz 1,98 tys., wynika z "InfoDOK – Raportu o dokumentach zastrzeżonych", przygotowanego przez Związek Banków Polskich (ZBP).

Próba 1,7 tys. wyłudzeń kredytów na kwotę 106,9 mln zł

"W pierwszym kwartale odnotowaliśmy najniższą w historii liczbę wyłudzeń kredytów. Mamy nadzieję, że jest to początek tendencji spadkowej - tym bardziej, że otrzymujemy informacje z Komendy Głównej Policji o znacznym spadku przestępczości z wykorzystaniem cudzych i sfałszowanych dokumentów" - powiedział dziennikarzom Grzegorz Gondek z ZBP.

Średnia wartość udaremnionych prób wyłudzeń kredytów wyniosła 31.520 zł, a kwota najwyższej wyniosła 9 mln zł w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

W I kw. liczba zastrzeżonych dokumentów tożsamości wyniosła 23,63 tys. i była wyższa w porównaniu z końcem 2010 roku o prawie 15%.

Wielkość Centralnej Bazy Danych systemu "Dokumenty Zastrzeżone" wyniosła 973 721 na koniec marca wobec 950.095 dokumentów na koniec 2010 r.

System "Dokumenty Zastrzeżone" chroni osoby, które utraciły swoje dokumenty. Skutecznie ogranicza możliwość ich wykorzystania do celów przestępczych popełnianych w imieniu i na szkodę osoby, która je utraciła.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Próba 1,7 tys. wyłudzeń kredytów na kwotę 106,9 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl